Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Spał pod kocem przed altaną działkową. Mężczyzna był wychłodzony, trafił do szpitala

Wczoraj w wyniku interwencji policjanta i pracownika socjalnego pomoc uzyskał bezdomny mężczyzna, który przed jedną z altan spał przykryty kocem. Ponieważ jego stan wskazywał na znaczne wyziębienie organizmu, została wezwana karetka pogotowia. Ratownicy przewieźli mężczyznę do szpitala.

– Zmienne warunki atmosferyczne, a w szczególności niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia bezdomnych. Z myślą o bezpieczeństwie osób, które z różnych przyczyn straciły dach nad głową, dzielnicowy z terenu Lubartowa oraz pracownik socjalny prowadzili kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych – informuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z lubartowskiej Policji.

Podczas wczorajszej interwencji prowadzonej na terenie ogródków działkowych ujawniona została osoba bezdomna. Mężczyzna znajdował się przed jedną z altan, gdzie spał przykryty kocem.

– Jego stan wskazywał na znaczne wyziębienie organizmu, została więc wezwana karetka pogotowia ratunkowego. Ratownicy przewieźli mężczyznę do szpitala w celu udzielania mu pomocy medycznej. Gdy 46-latek wyjdzie ze szpitala zostanie mu udzielona pomoc przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – relacjonuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka.

Ta interwencja jest jedną z wielu, gdzie dzięki wspólnym i skoordynowanym działaniom różnych służb, osobom potrzebującym udzielana jest profesjonalna pomoc. Pamiętajmy, jeżeli widzimy gdzieś osobę bezdomną, lub mamy wiedzę, że taka osoba potrzebuje pomocy, zgłośmy to odpowiednim służbom.

PRZECZYTAJ

Burze możliwe w piątek nad Polską. Grad, ulewy, krupa, na niebie tęcze oraz wały szkwałowe

5 komentarzy

  1. Gdy widzę kierujące w aŁdi, takiego w czapeczce i gryzącego kierownice, to pierwsza myśl jest taka, by wezwać karetkę. Psychiatryczną.

  2. Franiu nie denerwuj się.

  3. FRANIA TY MASZ COŚ Z GŁOWĄ NIE TAK NA 100%

Dodaj komentarz