Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wojskowy śmigłowiec zerwał linię energetyczną

We wtorek 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie poinformowało, że w godzinach popołudniowych na terenie gminy Krzywda miał miejsce incydent lotniczy. Jeden z wojskowych śmigłowców zerwał linię energetyczną.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 23 kwietnia w godzinach popołudniowych, w rejonie miejscowości Okrzeja w powiecie łukowskim. W sprawie incydentu lotniczego 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie wydało komunikat.

– Podczas realizacji lotu szkolnego z podchorążym V roku Lotniczej Akademii Wojskowej, doszło do zerwania linii energetycznej niskiego napięcia. Lot odbywał się śmigłowcem Mi-2, należącym do 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Podczas dolotu na lądowisko, załoga poczuła nagłe szarpnięcie śmigłowcem. Bezpośrednio po zdarzeniu dowódca załogi, zgodnie z procedurą, podjął decyzję o przerwaniu zadania i powrocie na lotnisko 41BLSz. Lądowanie przebiegło bez zakłóceń – czytamy w komunikacie 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie.

Zgodnie z obowiązującymi w takich przypadkach procedurami okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśni Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

22 komentarze

  1. teraz czekam jak zacznie w wiadomościach Płaszczak wywody na temat dymisji rządu, ministra obrony, winy Tuska, Niemców, zagrożenia kraju, katastrofy ojczyzny, szparagi, pizza, itp itd… bo za jego rządów było wszystko ok

  2. Krzywda w krzywdzie.

Dodaj komentarz