Firlej: Nie żyje kobieta wyłowiona w niedzielę z jeziora (WIDEO Z AKCJI RATUNKOWEJ)

Niestety pomimo starań ratowników nie udało się uratować młodej kobiety, która wczoraj na Jeziorze Firlej wpadła do wody z materaca. Kobieta zmarł w szpitalu w niedzielę przed północą.

Nie udało się uratować życia młodej 20-letniej kobiecie, która w niedzielę na Jeziorze Firlej spadła do wody z materaca. Pomimo starań kilkudziesięciu postronnych osób i ratowników, kobieta zmarła w niedzielę przed północą w lubartowskim szpitalu.Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 16 na Jeziorze Firlej. Dwie kobiety, odpoczywające w grupie osób, postanowiły popływać na materacu. Kiedy były kilkadziesiąt metrów od brzegu jedna z nich postanowiła usiąść. Zrobiła to tak niefortunnie, że wpadła do wody. W miejscu gdzie kobieta znalazła się pod wodą przypadkowi świadkowie zdarzenia rozpoczęli akcję ratunkową.

O wszystkim zostały powiadomione służby ratunkowe. Po ponad 40 minutach natrafiono na ciało poszkodowanej. Przeprowadzona na brzegu reanimacja przywróciła pracę serca. Niestety po przewiezieniu do szpitala, w niedzielę przed północą, 20-latka zmarła.

Lubartowska policja ustala dokładne okoliczności wypadku.

2015-07-06 19:01:27
(fot. wideo lublin112.pl)

Zobacz również

25 komentarzy

 1. Jeśli została odnaleziona dopiero po 40 minutach to niestety pomimo przywrócenia akcji serca doszło do kilku nieodwracalnych zmian. Lekarze starają się uratować życie ale mają też świadomość tego, że przegrają. Wielka tragedia ale niestety to chyba lepsze rozwiązanie niż ewentualne sztuczne podtrzymywanie procesów życiowych…

  • Nigdy nie ma takiej pewności. I żaden lekarz nie przyzna Ci tu racji.

  • szkoda że teraz wielu lekarzy nie ma pojęcia o swoim fachu. Tak na marginesie

   • Ja tam byłem. Następnym razem zapraszam, zrobisz więcej. Ty i ten powyżej.

   • Z tego wynika że to wina lekarzy. Znowu.

    • wina tego, że wpadła do wody, idioto, co ci lekarz poradzi na to, że dziewczyna była dlugo pod wodą? lekarz to nie anioł stróż, który ma stać przy każdym człowieku i na każdym kroku go pilnować

 2. dziecko już prawie „odchowane”,a tu jeb! I życie rodziców nagle traci sens…20 lat życia i taki koniec.A miał być tylko wypad nad jezioro dla ochłody.

 3. Marcin jesteś jedną z osób która mądrze się wypowiedziała. Są tacy którzy mówią że już jak przywrócono akcję serca to myśleli że wszystko będzie dobrze. Po 40 minutach… tyle to może bóbr być pod wodą a nie człowiek. Mimo wszystko jest jeszcze inny wielki cel dla którego warto walczyć w takiej sytuacji.

 4. Trochę to i własna głupota. Na materacu kierować się ku głębokiej wodzie nie umiejąc pływać???

  • Nie pomyślałaś, że pływając na materacu jakiś czas ciało jest nagrzane (szczególnie przy temperaturze jaka panowała w miniony weekend wcale nie musiało to trwać długo) i gwałtowne wpadnięcie do chłodnej wody powoduje skurcz?

 5. Każdy pływa materacem jeden bezpiecznie wróci a drugi nie . Każdy ma wyznaczony czas na śmierc jeden zachoruje drugi utopi się . Ratownicy zrobili co mogli widziałam to i znałam tą dziewczyna chciała tylko wypocząć [*]

 6. J JAK TU WIEŻYĆ W MIŁOSIERDZIE BOŻE []MLODZI LUDZUIE ODCHODZĄ PEDAŁY CPUNY I SADYSCI ŻYJA BO TAK BÓG CHCIAŁ

 7. rozumiem że była „na trzeźwo” ?
  jak „pod wpływem” to niestety ale 0 litości…

 8. najgłębsze miejsce jeziora jest wlaśnie w tamtej okolicy. One były nie a daleko od brzegu, ale tam szybko robi się głęboko. BYĆ MOŻĘ chciała zeskoczyć myśląc że ma grunt a tam głębina. Sam byłem zaskoczony nurkując po Nią, że tak głęboko, na dnie woda juz bardzo zimna

 9. Kto o zdrowych zmysłach wchodzi do syfu jakim są zbiorniki naturalne?! Max swój prysznic

 10. Beznadziejna sprawa

  Ja to Ja masz dziwny tok myślenia . Prysznic służy do innych rzeczy i każdy normalny człowiek o tym wie ,po za Tobą oczywiście.

 11. Bla,bla,bla nie jestem za tym żeby osądzać,bo Pan tam wyżej nas osądzi. Też byłam z dzieciakami w miniony weekend nad wodą i aż z niechęcią się patrzy ilu bezmyślnych ludzi można tam spotkać małolatów i starszych co pomiędzy sobą nie wiadomo czym się popisują. Żenada…..

 12. Szkoda tak mlode dziewczyny naprawde szkoda

 13. W tym przypadku ta zmarła niczym się nie popisywała to był niefortunny wypadek po prostu.Ale to racja ,nie brakuje tych co się popisują nie wiadomo czym i jakoś nadal żyją, dzięki Bogu .Niestety Agata nie miała tyle szczęścia .

  • niedaleka sąsiadka

   Biedna Agata [*]
   Pokój jej duszy :'(
   Pogrzeb był naprawdę piękny

  • To nie był „brak szczęścia”, tylko głupota zakrawająca o nagrodę Karola Darwina. Bo tylko tak można nazwać sytuację, gdy ktoś, kto nie umie pływać, świadomie decyduje się na pływanie na materacu na głębokiej wodzie i to jeszcze bez czegokolwiek co mogłoby chronić przed utonięciem(kamizelka ratunkowa itp.)
   Każdy, postępujący w taki sposób niestety prosi się o taki wypadek. I żaden „Bóg” nie ma tu nic do tego.

 14. Czemu ludzie tak głupio i zbędnie komentuja jesli nikt z was nie wie jak było proszę się głupio nie wypowiadać i o szacunek dla zmarłej osoby bo to była moja rodzina siostra i takie głupie komentarze typu czy była pijana są nie na miejscu! Nie nie była wykazuje to badanie krwi! I przestańcie się nawzajem umoralniac czyimś kosztem bo to żenada a swoją drogą nie nawidze ludzi ktorzy robią z tego sensacje. Dajcie sobie spokój! !!

 15. Lubartowski szpital to się nawet nie nadaje na lecznicę weterynaryjną , a ciekawe czy dyspozytorka jak było dzwoni one po pogotowie nie kazała czasem przyjechać rowerem jak mi kiedyś sugerowała , bo oni z powrotem nie od wożą , teściowa natomiast miała zator , ratownicy stwierdzili że wszystko ok i że to reumatyzm ,zaaplikowali Ketanol w zastrzyku. I pojechali w pi…z du ,zadowoleni z dobrze wykonanej roboty .Teściowa po 3 dniach zmarła. Wystarczy sprawdzić w jakim czasie od zgłoszeń dojeżdża karetka na miejsce i porównać z liczbą zgonów. A i rzuciła mi się kiedyś w oczy ilość zakładów pogrzebowych w okolicy szpitala, teraz to już chyba ich tam mniej jest , ale wtedy to TYLKO się tam kłaść .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9016zł 0.47%
  • GBP 4.9802zł 0.68%
  • EUR 4.5477zł 0.45%
  • CHF 4.2095zł 0.23%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Zaproszenie na 100-lecie OSP w Ostrowie Lubelskim
  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)