Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy walczyli z pożarem budynku gospodarczego (zdjęcia)

Wczoraj nad ranem w Masłomęczu doszło do pożaru budynku gospodarczego. Z ogniem walczyło kilka zastępów straży pożarnej. Wstępnie straty oszacowano na 200 tys. złotych.

Do pożaru budynku gospodarczego w Masłomęczu doszło wczoraj po godzinie 3.00 nad ranem. Straż pożarna z terenu powiatu hrubieszowskiego otrzymała zgłoszenie, z którego wynikało, że ogniem objęty jest budynek murowany ze ścianami działowymi o konstrukcji drewnianej.

– Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu do wnętrza palącego się budynku gospodarczego oraz jeden prąd wody w obronie na budynek, który znajdował się w sąsiedztwie od palącego się budynku. Po ugaszeniu przystąpiono do wynoszenia na zewnątrz tlących się elementów wyposażenia oraz drewnianych elementów konstrukcji budynku. Miejsce pożaru sprawdzono kamerą termowizyjną pod kątem ewentualnych zarzewi ognia, których nie stwierdzono – relacjonuje st. kpt. Marcin Lebiedowicz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

W działania udział brała straż pożarna z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Hrubieszów oraz strażacy ochotnicy z OSP KSRG Teptiuków i OSP Czerniczyn. Straty oszacowano na 200 tys. zł. Interwencja służb trwała niemal dwie godziny.

 

3 komentarze

  1. Straty oszacowano na 200 tys. zł. Ciekawe czy podzielą je na te spowodowane przez pożar i na te spowodowane powodzią z sikawek.

  2. Interwencja służb trwała niemal dwie godziny. Tak se pomyślałem (co każdemu sie może zdarzyć), że za dwie godziny to mogło się spalić i bez pomocy służb.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112