Dziewięć miesięcy horroru na trasie do Biłgoraja

To co czeka kierowców podróżujących trasą Lublin – Biłgoraj określić można tylko w jeden sposób. Już niebawem rozpocznie się drogowy paraliż.

Rozpoczął się wyczekiwany przez kierowców remont drogi z Lublina do Biłgoraja a dokładnie najbardziej zniszczonego odcinka pomiędzy Wysokim a Frampolem. Kierowców podróżujących drogą wojewódzką nr 835 czeka dziewięć miesięcy poważnych utrudnień w ruchu. Jak ustaliliśmy, na tym odcinku już za kilka dni wprowadzony zostanie ruch wahadłowy i to nie w jednym miejscu ale aż w dziesięciu. –Ostro bierzemy się do pracy, by jak najszybciej wyremontować ten odcinek trasy. Jednak żeby prace były możliwe, musimy wprowadzić ruch wahadłowy. Będą to odcinki o długości około 700 metrów i będzie ich od siedmiu do dziesięciu – usłyszeliśmy dzisiaj od pracowników firmy Strabag, głównego wykonawcy prac.

Ruch będzie sterowany za pomocą dostarczonych właśnie sygnalizatorów, które będą działały całą dobę. Z pewnością spowoduje to bardzo poważne utrudnienia w ruchu, jednak jak zapewniają pracownicy, -Termin mamy do połowy grudnia, ale właśnie dzięki pracom na wielu odcinkach jednocześnie chcemy zakończyć przebudowę drogi znacznie wcześniej. Oczywiście o ile planów nie pokrzyżuje pogoda – dodają. Tym samym kierowcy muszą się liczyć z tym, że przejazd tą trasą może wydłużyć się nawet dwukrotnie. Droga ta już dawno została ochrzczona przez kierowców najgorszą w województwie, wąska, pełna zakrętów, kolein a nawierzchnia tak dziurawa, że omijając jedną wyrwę wpada się w kolejne. Po przebudowie trasa ma być nie do poznania, równa i szeroka oraz bezpieczna.

Przebudowa tej trasy, którą codziennie pokonuje blisko 8 tysięcy pojazdów, miała być zakończona już dawno, lecz firma Doren, która wygrała poprzedni przetarg, przez kilka miesięcy nie ruszyła z pracami. Po zerwaniu z nią umowy trzeba było ogłosić i przeprowadzić kolejny przetarg. Obecny wykonawca na zakończenie prac ma czas do 15 grudnia.


(fot. lublin112)
2014-02-28 22:36:47

6 komentarzy

 1. Jeśli będzie tak szeroka jak nowa droga od Frampola do Biłgoraja to rowerzyści i piesi nadal będą na ulicy

 2. ona – nie kracz, nie kracz, bo jeszcze ktoś przeczyta i spełnią się Twoje oczekiwania.
  🙂

 3. Uczulam Policję ! Będzie jeżdżenie na czerwonym !!!

 4. TED, marnujesz się. Kiedyś dla takich, jak ty było ORMO.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8342zł 0.52%
  • GBP 5.2727zł 0.6%
  • EUR 4.5627zł 0.66%
  • CHF 4.1473zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja