Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Platforma Obywatelska ogłosiła kandydatów do europarlamentu. Z naszego regionu wystartuje Marta Wcisło

Dziś przedstawiono kandydatów w wyborach do europarlamentu w poszczególnych regionach z list Platformy Obywatelskiej. O stanowisko w Brukseli starała się będzie Marta Wcisło.

W środę w Warszawie odbywa się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. W jej trakcie przedstawione zostały nazwiska jedynek w nadchodzących wyborach do europarlamentu w poszczególnych regionach. Jak wskazywał przewodniczący PO Donald Tusk, wybory te mają być jednymi z najważniejszych w historii i Platforma musi je wygrać.

Podkreślił jednocześnie, że Parlament Europejski nie jest miejscem dla „lunatyków i idiotów politycznych” dlatego też kandydatów nie mogą motywować wynagrodzenia, lecz mają się wziąć do pracy i być w każdym domu. Wspomniał też o aferach z udziałem europarlamentarzystów z PiS, które obiły się szerokim echem.

Jedyną w okręgu 8 obejmującym województwo lubelskie została Marta Wcisło. Pochodząca z Kraśnika posłanka w sejmowych ławach zasiada od 2019 roku, wcześniej była radną Rady Miasta Lublin. W ostatnich wyborach parlamentarnych zdobyła 68 449 głosów, jak później wskazywała, był to najwyższy w historii wynik kandydata Platformy Obywatelskiej w tym okręgu.

Marta Wcisło zapewniła, że nie zawiedzie, a od razu po posiedzeniu Sejmu ma ruszyć w teren. A trzeba tu przyznać, że jej ostatnia kampania wyborcza była niezwykle aktywna i każdego dnia spotkać ją można było w różnych miastach i miejscowościach naszego regionu.

Jeżeli zaś chodzi o kolejne osoby na liście, to obecnie pozostali kandydaci nie zostali jeszcze oficjalnie ogłoszeni. Jednak jak nieoficjalnie ustaliliśmy, mają to być również posłowie z województwa lubelskiego. Więc wskazać tu można Michała Krawczyka, Krzysztofa Grabczuka, Małgorzatę Gromadzką czy też Krzysztofa Bojarskiego.

Przed Platformą Obywatelską swoich kandydatów do europarlamentu ogłosiła Konfederacja. Tu większego zaskoczenia nie było, gdyż postawiono na doświadczoną osobę, a dokładnie Mirosława Piotrowskiego, który już trzy kadencje zasiadał w Parlamencie Europejskim.

Teraz trwa oczekiwanie na ruch Prawa i Sprawiedliwości. Nieoficjalnie mowa jest, że kandydatem z naszego regionu będzie Mariusz Kamiński. Jesienią dostał się on do Sejmu z okręgu chełmskiego, jednak jego mandat został wygaszony i w sejmowych ławach zastąpiła go Monika Pawłowska.

91 komentarzy

  1. Jak w Polsce ma być dobrze jak za rządzenie biorą się absolwentki wydziałów artystycznych z doświadczeniem na kasie w spozywczaku 😃

  2. Tusk dostał instrukcje od Von der Leyen, żeby szybko obsadzić stanowiska w PE, nie dopuścić PiS czy Konfederacji, bo wiedzą, że nic nie przegłosują .

  3. Wcisło się to do parlamentu bo Żuk promował ale w UE lepiej płacą to trza brać.
    Miernoty na salony

Dodaj komentarz