Ciągnik holował koparkę. W stalową linę wjechał opel, kobieta została ranna (zdjęcia)

Groźny wypadek miał miejsce dzisiaj na trasie z Kocka do Łukowa. W stalową linę holowniczą wjechała kobieta kierująca oplem.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 9:40 w miejscowości Bystrzyca w gminie Wojcieszków w powiecie łukowskim. Na drodze wojewódzkiej nr 808 Łuków – Kock samochód osobowy wjechał w linę holowniczą. Na miejscu interweniowała straż pożarna z Wojcieszkowa, Łukowa i Woli Bystrzyckiej, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak wstępnie ustalili policjanci, zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 1220 prowadzącą do miejscowości Oszczepalin. Kierujący ciągnikiem rolniczym 41-letni mężczyzna holował koparkę. Wyjeżdżając na drogę wojewódzką nie zachował szczególnej ostrożności w wyniku czego w stalową linę holowniczą wjechała poruszająca się oplem 30-letnia kobieta.

Kierująca autem została uwięziona we wraku pojazdu. Strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi ratownictwa drogowego aby ewakuować poszkodowaną. Następnie przekazali ją ratownikom medycznym. Kobieta została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Lublinie. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności wypadku. Przez kilka godzin występowały utrudnienia w ruchu.

(fot. OSP Wojcieszków)

39 komentarzy

 1. Hahahahahahahahahaha

  Wyskoczył pewnie tym ciagnikiem z nienacka,szybko moze z 90km/h miał.
  A pani pewni jechała 50km/h albo mniej…

  • wyjechał zza żywopłotu i nie miał na sobie kamizelki

  • Po pierwsze:
   Art. 31

   2. Zabrania się holowania:

   2) pojazdu za pomocą połączenia giętkiego, jeżeli w pojeździe tym działanie układu hamulcowego uzależnione jest od pracy silnika, a silnik jest unieruchomiony;

   Po drugie (ten sam artykuł):
   1. Kierujący może holować pojazd silnikowy tylko pod warunkiem, że:

   7) odległość między pojazdami wynosi nie więcej niż 3 m przy połączeniu sztywnym, a od 4 m do 6 m przy połączeniu giętkim, przy czym połączenie jest OZNAKOWANE na przemian pasami białymi i czerwonymi albo ZAOPATRZONE w chorągiewkę barwy żółtej lub czerwonej;

   Po trzecie:
   Ja tam przed koparką, a nie przed Oplem widzę linię bezwzględnego zatrzymania (zapewne wcześniej jest tam więc nie tylko A7 [ustąp pierwszeństwa], ale też B20 [Stop]).

   • Co drugi wyjazd pojazdu wolnobieżnego kończy się wymuszeniem pierwszeństwa na kierujących pojazdami poruszającymi się drogą z pierwszeństwem.
    Pojazd wolnobieżny to pojazd wolnobieżny i nic na to nie poradzimy. Można zabronić im poruszania się pewnymi drogami, ale po lokalnych zawsze będą się takowe poruszać.
    Zbliżając się do skrzyżowania kierujący ma zachować szczególną ostrożność. Nawet „normalny” samochód może zgasnąć czy ulec awarii przy wyjeżdżaniu z podporządkowanej i kierujący poruszający się drogą z pierwszeństwem musi być przygotowany na taką ewentualność.

   • Nie przyszło ci Kubusiu do głowy ze szybka i wściekła wyskoczyła zza zakrętu? Gdyby jechała tyle ile tam można pewnie zdążyli by przejechać.
    Oczywiście ze ma się zatrzymać i ustąpić.
    Problem pojawia się gdy człowiek jeszcze nie widzi tłumoka mającego za nic ograniczenie prędkości i nie startuje szybkim i zwinnym autem ale bardzo,bardzo powolną ciężką maszyneria.

    • Tylko to nie jest zabudowany i tam wolno 90 km/h jechać.

     • Jeździsz tymi drogami, że taki pewny jesteś? Przed przebudową drogi, było ograniczenie do 60 km/h ze względu na zakręty. Teraz jest oznaczone PDP więc nie jest możliwe 90 km/h. Widziałeś gdzieś przejście dla pieszych i 90 km/h?

  • a to tak samo jak mój ojciec wyjeżdżał busem spod Biedronki na Sławinkowskiej…widoczność prawie zerowa…a pan któremu „nagle wyskoczył” pewnie jechał te dozwolone w tym miejscu 40/h hahahaha…a jak przyjechała policja wyciągnął jakąś legitymację….no i oczywiście była wina ojca….aha…to bus wylądował w połowie trawnika pod Biedronką…

   • Na pewno bus jechał z prędkością światła. Że Twój ojciec go nie zauważył.a poza tym. Wiesz mego kto miał pierwszeństwo? Bo na 100% nie twój ojciec. Więc skończ z insynuacjami typu „kierowca busa machnął legitymacją i policjanci uznali ojca za winnego” bo to są karalne oszczerstwa.

 2. Łuków miasto TŁ….?

 3. Ciekawe ile metrów miała ta lina?

  • Kilka lat temu, w Lublinie na DMM wydarzył się podobny wypadek. Rowerzysta na przejeździe rowerowym zaczepił o nieoznakowaną linkę holowniczą.
   Wtedy pisaliście o ślepym rowerzyście. Teraz zapewne, drodzy rowerofobowie, jesteście zdania, że linka była nieprawidłowo oznakowana, albo była za długa.

  • pewno z 15 , jak traktor tam stoi a koparka tu ,

 4. Ten wypadek wydarzył się kilka minut zanim dojechałem, widziałem kobietę za kierownicą leżąca przez moment pomyślałem że nie żyje ale dzięki Bogu jest ranna

 5. Wyjazd traktorem z podporządkowanej trochę trwa. Trwa to jeszcze dłużej jeżeli się coś holuje, np. koparkę.
  To nie są gwałtowne manewry, ale jak się jeździ szybko ale bezpiecznie to i gwałtownie hamujący walec drogowy może zaskoczyć. Jeżeli dojdzie do tego rozwiązywanie sudoku czy robienie na drutach podczas kierowania to tak się to czasem kończy. Prawie dekapitacją.

 6. Ile to już razy, jako kontrargument do jazdy szybkiej, ale bezpiecznej, podawałem przykład popsutej ciężarówki stojącej na drodze, albo traktora z 2 przyczepami wyjeżdżającego z drogi podporządkowanej?
  Ile to razy pisałem, że może nawet udać się przejechać daną drogę (jadąc szybko ale bezpiecznie) 1000 razy, ale któregoś razu wydarzy się coś niespodziewanego/nieprzewidzianego na drodze i wtedy dojdzie do tragedii?
  Tutaj doszedł jeszcze telefonik, albo poranny makijaż i stało się co się stało.
  Ruch uliczny to nie scena z reklamy nowego samochodu, gdzie na luzaku leci się pustymi równymi ulicami.

  • Otóż to! Jadąc szybciej niż przepisy lub warunki ograniczają z każdym kilometrem/h wzrasta gwałtownie ryzyko wypadku bo na drodze dzieją się różne nieprzewidywane rsytuacje a i ludzie popełniają błędy. Im szybciej jedziemy tym mniejsze szanse na korektę swoich i czyichś błędów.. Ale na szczęście mamy na drogach samych „miszczuf”… nieomylnych, z sokolim wzrokiem i refleksem spidermana dlatego nie ma wypadków…

   • Czy telefonik był używany to można sprawdzić, jeśli nie ma takiej informacji to po co pisac?

 7. bardzo ranna ona jest szybkiego porwotu jej zyczę

 8. Ludzi przecież to Korsa to szybko nie jeździ.
  To ma tyle mocy co kosiarka szybko nie pojedzie.

 9. Dlaczego nie napisali o trzecim uczestniku wypadku przecież w wypadku brało udział trzy pojazdy, a mowa jest o dwojgu osobach. A 41 latek był w pojeździe ciągniętym, a nie kierował pojazdem ciągnącym.?

 10. A jeżeli kierowca traktora by nic nie ciągną to by wyhamowała? Czy by waliła w tył ciągnika ? Macie coś w głowach taki ciągnik od zera do 40km/h potrzebuje jakieś 30s. A auto ile ? Dla mnie ewidentna wina Opla może coś z oczami bo duży czerwony ciągnik ciężko nie zauważyć a wyprzedzać na krzyżówce to zamiaru nie miała.

  • A kto miał pierwszeństwo. Cofnij się głąbie do podstawówki – tam uczą czytać ze zrozumieniem. Chociaż nie wiem czy w twoim przypadku nie za późno.

   • Moze wez „głąbie” wyjasnij jak koleś ma zobaczyc cokolwiek za zakretem? Chłopina zobaczył ze nic nie jedzie po obu stronach i ruszył. Po twoim komentarzu widac ze ty się zatrzymałeś na poziomie podstawówki i dalej nie ruszasz. Życzę ci z całego serca podobnego spotkania, tylko jak ci motocyklista wyskoczy zza zakretu a ty bedziesz wyjeżdżał przekonany o 100% mozliwosci wykonania manewru.Inaczej nic nie dotrze do takich zakutych łbów!

  • Wieśniaki w pole, wyjechał wsiór i tyle w temacie. Jeśli bydle nie widzi czy może jechać to jechać nie może i kropka. Dotyczy to też obszczykółek z dużych. Dla wszystkich przepisy są takie same.

 11. Najgłupsze komentarze można tutaj przeczytać. Na stronach informacyjnych innych miast takich głupich komentarzy nie ma. Czy wszyscy najmądrzejsi wyjechali z Lublina i jego okolic za granicę?

 12. Taaaaaaaaak wina Opla. Wieśniak wyjeżdza z podpożadkowanej z drugim na mega linie. baby o mało co nie zabija! Mam nadzieje że dobrze za to beknie. Czy wszystkim wieśnikom wydaje się że drogi w jego wsi należą do niego? Jedzie taki tłumok bez wyobraźni i nie szczęscia ludzią nadaje. Napewno był po kilku głębszych. Cały ten łuków to tłumoki

  • Podporządkowanej a nie podpożadkowanej tłumoku. Zabrakło dla ciebie miejsc w miejskiej szkole?

 13. Sami fachowcy , biegli ,rzeczoznawcy i świetni kierowcy na tym Lublin 112 . Szkoda że tylu mądrych i wybitnych a tyle zdarzeń drogowych . Może jakieś szkolenia czy wykłady byście wspólnie zorganizowali i świat stał by się piękniejszy

  • Pewnie jesteś tak samo wytrawnym kierowca albo twoja baba. Idź wieśniaku sam do okulisty. Tego od oczu.Właśnie przez tłumoków tobie podobnych dzieją się takie rzeczy.

 14. Kabrioletem w taką pogodę.wiem kiepski żart

 15. Czasem jak ktoś ma zamiar komentować niech się dwa razy zastanowi co pisze np. O tej dlugosci liny lub posadzajac ze pijany itd

 16. Ciekawe czy lina była oznakowana czy zwykła szara do zrywki?

 17. Pewnie lina miała 150 metrów. Jadąc przez miasto dziś rano do pracy: na wyjeździe pusto-kobieta przede mną stoi, na przejściu gość po drugiej stronie dwupasmówki jeszcze nie doszedł do przejścia- kobieta przede mną stoi, na rondzie kobiecie zgasł i zaraz korek, dalej kobieta stoi na środku przejścia bo przypomniała sobie ze będzie przepuszczać wszystkich ludzi. Skoro maja prawo jazdy to pewnie korupcja w WORDZIE kwitnie w najlepsze. Jeszcze zapomniałem o jednej piz…e za którą wszyscy się wlekli bo gadała przez telefon i jechała 20. Wszystko na odcinku jakieś 5km.

  • Biedaczek. Rozpłacz się jeszcze, że ci baba zablokowała przejazd z prędkością światła przez miasto 😉

   • Gdy czytam twoje wypowiedzi Lu rozumiem dlaczego feministki są posmiewiskiem nawet wśród innych kobiet…

 18. Widać że nie którzy tylko potrafią od wieśniaków wyzywać ale, widać tu kulturę stało się nieszczęście nie znają sytuacji a tacy mądrzy tylko pisać i gdybac.

 19. Jakby jechała jakimś wyższym suvem to by ją zdekapitował wiochmen. Może się cieszyć że jeździ Corsą. Ciekawy jestem co to była za lina holowniczy skoro scieło dach?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8848zł -0.42%
  • GBP 5.0014zł -0.23%
  • EUR 4.2807zł -0.25%
  • CHF 3.9206zł -0.75%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Studenci UMCS organizują SWAP i Spartakiadę
   XV i XVI edycja Wyprzedaży Garażowej w Lublinie
   Kiermasz charytatywny w centrum handlowym Felicity. Celem jest pomoc dla Zoi
   Walczymy razem z Sebastianem: Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski w Zamościu
   90 lat Polskich Linii Lotniczych LOT – historia lotnictwa komunikacyjnego w Polsce
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.