Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańcy Mętowa ruszyli do sprzątania swojej okolicy. Zebrali ponad 100 worków śmieci (zdjęcia)

W miniony weekend odbyła się akcja sprzątania Mętowa. Była to już czwarta edycja tego wyjątkowego wydarzenia. Pomimo niesprzyjającej pogody mieszkańcy zmobilizowali się do działania i zebrali ogromną ilość śmieci.

Z okazji Światowego Dnia Ziemi w podlubelskim Mętowie zorganizowana została akcja sprzątania miejscowości. Wydarzenie odbyło się w dniach 19 i 20 kwietnia. Była to doskonała okazja, aby wspólnie zadbać o swoją okolicę a jednocześnie spędzić czas na świeżym powietrzu, integrując się z lokalną społecznością.

Uczestnicy zebrali się na parkingu przed Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Mętowie. Tam ustawiono też kontener, do którego wrzucano zebrane śmieci. Oprócz terenów miejscowości, porządkowano również las a także łąki oraz rzekę Czerniejówkę.

Pomimo kapryśnej pogody mieszkańcy się zmobilizowali i wspólnymi siłami zebrali ponad 100 worków śmieci. Wśród odpadów znajdowały się m.in. opony, ubrania oraz inne przedmioty, które niejednokrotnie zalegały przez lata.

– Razem wykonaliśmy kawał dobrej roboty, pokazując, że wspólnie możemy zdziałać cuda. Mam nadzieję, że nasze starania zmotywują innych do aktywnego działania na rzecz ochrony środowiska, pokazując, że każdy ma wpływ na naszą planetę – wyjaśnia organizator akcji Damian Gerhand.

We wsparcie działań włączyły się m.in. Gmina Głusk, strażacy z OSP Mętów oraz pracownicy Lasów Państwowych.

6 komentarzy

  1. … pewnie z Lublyna im te śmieci podrzucili

  2. Czerniejówkę niech wody polskie oczyszczą.

  3. Widać ile tam pijusów mieszka.

  4. Brawa za obywatelsko postawe!
    Czyn społeczny naszym celem!
    Tak trzymać. Zuchy! Zuchy!

Dodaj komentarz