Autem na minuty wracał po pijanemu do domu. Uszkodził dwa pojazdy (zdjęcia)

Spore konsekwencje, zarówno karne jak i finansowe czekają kierowcę, który uszkodził dwa auta i uciekł z miejsca zdarzenia. Kierował autem na minuty, więc ustalenie jego danych nie sprawiało żadnych trudności.

Do zdarzenia doszło w Wigilię około godziny 22 na ul. Wrońskiej w Lublinie. Kierujący autem na minuty mężczyzna wjeżdżał na parking przy jednym z budynków i uderzył w mitsubishi. Widząc co się stało starał się wycofać, wtedy jednak uderzył w kolejne auto, tym razem zaparkowane przy ulicy audi.

Poszkodowany powiadomił o wszystkim policję. W międzyczasie sprawca uciekł pieszo z miejsca kolizji. Jak wyjaśniał mężczyzna, była od niego wyraźnie wyczuwalna woń alkoholu.

Policjanci po skontaktowaniu się z operatorem wypożyczalni pojazdów ustalili, że mężczyzna mieszka w budynku, przed którym miało miejsce zdarzenie. Nie było go jednak w domu. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności kolizji i poszukiwanie sprawcy.

Mężczyzna oprócz konsekwencji karnych, poniesie również znaczne konsekwencje finansowe. Za ucieczkę z miejsca kolizji grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Firma, do której należy auto, obciąży go również wieloma innymi kosztami.

Regulamin mówi, że klient który spowoduje szkody ponosi za nie odpowiedzialność tylko do kwoty tysiąca złotych, jednak nie dotyczy to sytuacji w której kierowca jest nietrzeźwy lub oddali się z miejsca zdarzenia.

Za porzucenie auta naliczana jest kwota 200 złotych, a za udostępnienie danych kierowcy policji 50 złotych. Dodatkowo z konta kierowcy ściągana jest pełna kwota naprawy uszkodzonych przez niego pojazdów.

(fot. lublin112.pl)

12 komentarzy

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska