Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tragiczny wypadek podczas rozbiórki budynków. Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez ścianę (zdjęcia)

W trakcie rozbiórki budynku na placu między ul. Kunickiego a Wolską, gdzie mieściła się fabryka obuwia, miał miejsce tragiczny wypadek. Zginął ok. 50-letni mężczyzna.

Do zdarzenia doszło we wtorek po godzinie 11 przy ul. Kunickiego w Lublinie. Na terenie, gdzie przed laty funkcjonowały Lubelskie Zakłady Przemysłu Skórzanego prowadzona jest rozbiórka budynków. W pewnym momencie jeden z pracowników został przygnieciony.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Jak ustaliliśmy, wykonywał on prace wewnątrz budynku, kiedy w pewnym momencie runęła na niego jedna ze ścian.

Pomimo dość szybkiego wydobycia poszkodowanego i udzielenia mu pomocy, jego życia nie udało się uratować. Ofiara wypadku miała ok. 50 lat. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny zdarzenia.

11 komentarzy

  1. Szkoda człowieka.

  2. Głupie, lewackie przepisy BHP i zasady wykonywania takich robót. Nikt nam nie będzie mówił jak się zabezpiecza takie roboty. A ewentualne mandaty za nieprzestrzeganie przepisów są po to by łupić obywateli.

  3. jdni burzyli a on byl budynku al organizacja pracy!

  4. Projektowanie rozbiórek chyba robi się „po łebkach”. Niestety to jest koszt, którego się nie docenia, dopóki nie dojdzie do takiej sytuacji. Niecały rok temu młodociany na Huzarze-też chyba ściana…to straszne. Wyrazy współczucia dla rodziny

  5. Wykonywał prace czy pace?

  6. Winnych oczywiście nie ma, za tydzień wszyscy zapomną i robotników znowu jak bydło pognają w niezabezpieczone miejsce pracy. Straszne.

  7. Wszystko wina prezydenta miasta że pozwala tym cwaniakom deweloperom robić co im się tylko spodoba brak przestrzennego planu zagospodarowania w Lublinie jest powodem masakry dróg i zanieczyszczenia środowiska. stawiają blokowiska bez parkingów,placów zabaw dla dzieci a sąsiad w czasie posiłku zagląda do talerza sąsiadowi tak działa od lat cały ratuż ale takiego wybrali .

Dodaj komentarz