Kajakarze będą mieli lepiej. Włodawski szlak kajakowy zostanie oznakowany

60

Włodawa stawia na turystykę kajakową. Dlatego też w planach jest oznakowanie szlaku na Bugu oraz budowa miejsca dziennego pobytu kajakarzy. Do tego opracowane zostaną przewodniki i mapy poszczególnych odcinków rzeki.

 

Spływy kajakowe Bugiem cieszą się nie słabnącym zainteresowaniem mieszkańców i turystów odwiedzających tereny pogranicza. Ze względu, iż Bug jest jedną z nielicznych nieuregulowanych rzek, kajakarze doceniają cenne przyrodniczo tereny, wspaniałe krajobrazy i wyjątkowo życzliwych mieszkańców. Dlatego też Włodawa przystąpiła do partnerskiego projektu, który pozwoli na rozwój turystyki kajakowej.

– Otrzymaliśmy propozycję przystąpienia do projektu, który będzie realizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej. Zakłada on zwiększenie atrakcyjności i dostosowanie szlaków kajakowych na Bug do potrzeb turystów, by mogli w pełni cieszyć się pięknem przyrody i relaksem na wodzie – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Liderem projektu „Łączy nas Bug – utworzenie dwóch transgranicznych szlaków kajakowych” jest Gmina Miejska Drohiczyn. Dzięki uczestnictwu w projekcie niemal pięciokilometrowy włodawski odcinek szlaku kajakowego na Bugu zostanie odpowiednio oznakowany. Powstanie również miejsce dziennego pobytu kajakarzy. W ramach projektu opracowane zostaną przewodniki i mapy poszczególnych odcinków rzeki Bug co pozwoli na jeszcze ich lepszą promocję.

(fot. nadesłane)
2018-05-17 22:32:39