Bezwola-Górne: Ratownicy pogotowia ratunkowego ujęli nietrzeźwego kierowcę

Niemal trzy promile alkoholu miał w organizmie kierowca ujęty przez ratowników z pogotowia ratunkowego. Pijany mężczyzna zjechał z drogi na widok karetki.

 

W środę około godziny 18:40, w miejscowości Bezwola-Górne w powiecie radzyńskim, ratownicy pogotowia ratunkowego wracające ze zgłoszenia zauważyli przed sobą światła pojazdu zjeżdżającego z drogi.

– Kiedy karetka zatrzymała się, aby udzielić pomocy poszkodowanemu okazało się, że siedzącemu za kierownicą mężczyźnie nic się nie stało. Był on natomiast kompletnie pijany. Miał trudności z utrzymaniem równowagi i wyjściem na zewnątrz – informuje asp. Barbara Salczyńska – Pyrchla z radzyńskiej Policji.

Na miejsce natychmiast wezwano patrol radzyńskiej drogówki. Do czasu przyjazdu mundurowych, ratownicy czuwali aby nietrzeźwy kierowca nie oddalił się.

– Amatorem jazdy na podwójnym gazie okazał się 31-letni mieszkaniec gm. Wohyń, który w rozmowie z policjantami przyznał, że w takim stanie chciał wrócić do domu. Badanie wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie – dodaje asp. Barbara Salczyńska – Pyrchla.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

2016-03-03 14:26:43
(fot. ilustr. lublin112.pl)