Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Bezwola-Górne: Ratownicy pogotowia ratunkowego ujęli nietrzeźwego kierowcę

Niemal trzy promile alkoholu miał w organizmie kierowca ujęty przez ratowników z pogotowia ratunkowego. Pijany mężczyzna zjechał z drogi na widok karetki.

W środę około godziny 18:40, w miejscowości Bezwola-Górne w powiecie radzyńskim, ratownicy pogotowia ratunkowego wracające ze zgłoszenia zauważyli przed sobą światła pojazdu zjeżdżającego z drogi.

– Kiedy karetka zatrzymała się, aby udzielić pomocy poszkodowanemu okazało się, że siedzącemu za kierownicą mężczyźnie nic się nie stało. Był on natomiast kompletnie pijany. Miał trudności z utrzymaniem równowagi i wyjściem na zewnątrz – informuje asp. Barbara Salczyńska – Pyrchla z radzyńskiej Policji.

Na miejsce natychmiast wezwano patrol radzyńskiej drogówki. Do czasu przyjazdu mundurowych, ratownicy czuwali aby nietrzeźwy kierowca nie oddalił się.

– Amatorem jazdy na podwójnym gazie okazał się 31-letni mieszkaniec gm. Wohyń, który w rozmowie z policjantami przyznał, że w takim stanie chciał wrócić do domu. Badanie wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie – dodaje asp. Barbara Salczyńska – Pyrchla.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

2016-03-03 14:26:43
(fot. ilustr. lublin112.pl)

7 komentarzy

  1. Do czasu stawienia się przed Sądem, powinien grzecznie czekać na dołku. Prosta i szybka sprawa. Nie odwlekać, by nie miał czasu szukać dojścia.

  2. DO ZOCHY. jakaś Ty mądra, wszystkich na dołek albo do więzienia a my będziemy go żywić. Zabierz go sobie do domu i dawaj mu jeść.

    • Rusz mózgownicą. Wystarczy wystawić rachunek za pobyt do czasu rozprawy tak jak nieubezpieczonym za pomoc medyczną. Na rozprawie Sąd dołoży swoje w postaci grzywny, a komornik też zarobi. Obowiązkowy tydzień na przemyślenia na pewno takim nie zaszkodzi, Może moczymorda się zastanowi czy warto np. stracić pracę. Ciekawe jak będziesz śpiewał jak taki opój trafi w ciebie. Sądy są zbyt pobłażliwe w tej kwestii. Wystarczy drobna korekta prawa. Od jednego promila bezwzględnie 7 dni płatnego kursu pokory w odosobnieniu. Nie jeden przeliczy na flaszki, czy warto.

      • Zocha w tym komunistycznym kraju nie wystawia sie żadnych rachunków. Podczas debaty w TV o sluzbie zdrowia jakiś mundry powiedział że nie ważne czy ktoś płaci czy nie to opieke medyczna ma za darmo dlatego się czasem zastanawia po jakiego h….a mam płacić jak darmozjady nie płacą a maja to samo zapewnione co ją. Taka komuna w tym kraju że Marks i Engels by się nie powstydzil.

  3. Zocha żadna partia nie zaryzykuje by nawet o takim projekcie pomyśleć bo stracili by elektorat wyborczy na Lubelszczyźnie na pewno.

  4. Zocha, przejedź się południową i zobacz ilu więźniów tam chodzi i sprząta . Dokladnie trzech, czasami pięciu . Reszta leży bykiem i się śmieją że mają co jeść, jest ciepło, siłownia itd . Każdy wyrok czy grzywna przeliczają na dni do odsiatki, to dla nich norma . Raz miesiąc, rok co to za różnica.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo