Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zofiówka: Zderzenie podczas wyprzedzania. Auto koziołkowało, cztery osoby w szpitalu

Dzisiaj po południu w Zofiówce doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów. Droga krajowa nr 82 była przez trzy godziny nieprzejezdna.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 17-tej w miejscowości Zofiówka na trasie z Lublina do Łęcznej. Zderzyły się tam dwa auta. Jak wstępnie ustalono, oba pojazdy jechały w stronę Łęcznej. Kierujący dostawczym renaultem 18-latek, rozpoczął manewr wyprzedzania jadącego przed nim peugeota, jednak zrobił to tak niefortunnie, że w jego trakcie stracił panowanie nad kierownicą. Auto wpadło w poślizg i uderzyło w bok wyprzedzany pojazd.

W wyniku zderzenia peugeot wpadł do przydrożnego rowu zaś samochód dostawczy wypadł z drogi i kilkukrotnie koziołkując zatrzymał się kilkanaście metrów dalej. Na miejscu interweniowała straż pożarna, cztery karetki pogotowia ratunkowego oraz policja. Cztery osoby zostały przewiezione do szpitali, dwie z peugeota do Lublina, dwie z dostawczaka do Łęcznej. Jak nas poinformowano, nie doznali oni poważniejszych obrażeń ciała.

Przez trzy godziny droga krajowa nr 82 była całkowicie zablokowana. Policja skierowała ruch na objazdy przez Kijany. Obecnie ruch odbywa się bez utrudnień.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelników. DZIĘKUJEMY!
Zofiówka: Zderzenie podczas wyprzedzania. Auto koziołkowało, cztery osoby w szpitalu
Zofiówka: Zderzenie podczas wyprzedzania. Auto koziołkowało, cztery osoby w szpitalu

(fot. nadesłane, DZIĘKUJEMY!)
2014-06-26 21:30:19

6 komentarzy

  1. moim zdaniem duze zagrozenie powoduja kierowcy łecz transa na tym odcinku drogi jak i transkobet romana chudziaka

  2. ci warjac z busów i tirow jezdzą z brawura i tak jak w tym przypadku ucierpiali niewinni ludzi z peugota

  3. mgr. Ćwierć - Cipkiewicz

    Podoba mi się mądra decyzja o znacznym rozdzieleniu poszkodowanych od sprawcy – gdyby trafili do jednego szpitala sprawca mógłby zostać bardziej poszkodowany.
    😀

  4. Przepraszam, ale ja tą trasą jeżdżę praktycznie codziennie i problem jest w tym, że jezdzą ludzie na ograniczeniu do 70km/h po 50 albo i gorzej a przede wszystkim to ludzie młodzi którzy maja kupione samochody ,,na topie i z silnikami ” ale nie maja nic w głowach. Czasami są wyścigi i pokazy jaki to ja mam silnik i co umiem. Praktycznie jeżdżę cały czas z dzieckiem i naprawdę mam obawy na tej trasie o bezpieczeństwo. Tak samo przy wyprzedzaniu raczej nie powinno się zwiększać prędkości a bardzo często można się spotkać z takimi sytuacjami. A oczywiście Łęcz Trans-y to w ogóle nie patrzą wymuszają bo miałam często takie sytuacje ale to jak wyjezdzają z przystanku. I jeszcze powiem, że jeżeli jedzie jakiś motocyklista to nic się nie stanie jeżeli zjedziemy trochę i go pościmy i będziemy PATRZEĆ W LUSTERKA