Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Tegoroczny Półmaraton Solidarności się nie odbędzie. „Z przyczyn organizacyjnych”

Bardzo duże poruszenie wśród miłośników sportów biegowych wywołała informacja o odwołaniu Półmaratonu Solidarności. Bieg ze Świdnika do Lublina od lat cieszył się ogromną popularnością.

Jedną z większych imprez biegowych organizowanych w Lublinie jest Półmaraton Solidarności. Co roku setki biegaczy wyruszało sprzed bramy PZL Świdnik, po czym pokonywało trasę do Lublina, na Stadion Lekkoatletyczny. W tym roku miała się odbyć 11 już edycja tego wydarzenia. Zostało jednak ono nagle odwołane.

Zaskoczyło to miłośników biegania, gdyż jeszcze w ostatnich dniach zachęcano uczestników do rejestrowania się, co więcej organizatorzy wciąż podawali kolejne informacje z przygotowań do wydarzenia. Biegacze wskazują, że nie podano też żadnych powodów odwołania Półmaratonu.

– Szereg osób nie tylko z Lublina lecz również z różnych stron regionu zgłosiło się już do udziału. Oprócz wpłacenia wpisowego, niektórzy zarezerwowali też hotel. Tymczasem z dnia na dzień dowiadujemy się, że półmaratonu nie będzie. I to bez podania przyczyny – wyjaśnia pan Robert. Podobnych głosów otrzymaliśmy wiele.

Jak wskazują nam organizator, którym jest Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność”, decyzja o odwołaniu biegu jest uzasadniona postanowieniami regulaminu. Wydarzenie nie odbędzie się z przyczyn organizacyjnych uniemożliwiających utrzymanie wysokiego poziomu sportowego i organizacyjnego.

– Ranga i wysoki poziom imprezy przez 10 edycji wyróżniał nas na mapie biegowej województwa lubelskiego. Po mino wielu starań, w bieżącej edycji nie byliśmy w stanie osiągnąć wypracowanego poziomu organizacyjnego – dodaje zespół organizacyjny zapewniając, iż zawodnicy otrzymają zwrot opłat startowych.

Niezagrożony za to ma być Bieg Solidarności „Lubelski Lipiec 1980”. W dniu 1 czerwca odbędzie się on pod hasłem „Lubelskie Pokolenie Wolności 1980”. Niebawem ma być przedstawiony program oraz trasy. W ubiegłym roku biegacze poruszali się ulicami w centrum miasta oraz w rejonie Stadionu Lekkoatletycznego.

17 komentarzy

  1. To się „elyta” wyPOwiedziała – zero konkretów , same bluzgi i obrażanie to sPOsób na własne dołowanie i poprawę psychiki. Oj ludzie ludzie dokąd wy zmierzacie …????

  2. Bardzo dobrze!!!! O co chodzi czy takiej imprezy nie można zrobić na jakimś obiekcie??? Nie ,trzeba uprzykrzyć życie innym ludziom którzy mają to w ,,tyle,, Jak był tzw. bieg ,,Mikołajkowy,, to nie mogłem do siebie do garażu przez godzinę wjechać bo paru patafianow,chciało pobiegać po szosie a na dodatek policja drogi zamknięte po co to komu??

  3. I bardzo dobrze! Niech sobie biegacze biegają po bieżni a nie po jezdni, korkując tym samym pól miasta i Świdnik!

    • Ale przyznaj, że jak jest bieg to twoje życie się nie zmienia. Nikt ci niego nie utrudnia. Przecież i tak spędzasz 99% czasu przed komputerem. Nie ma to na Ciebie kompletnie żadnego wpływu ale piszesz tak żeby pisać. Prawda? Nie pamiętam takiego biegu w Lublinie, który by w czymkolwiek mi przeszkadzał. Nikt ci po prywatnej posesji nie biega.

      • Utrudnia dojazd i powrót z pracy. Wyobraź sobie, że ludzie pracują w niedzielę o ile nie pracują w sklepie.

Dodaj komentarz