Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wpadł podczas legitymowania przed sklepem w Lublinie. Trafił już do aresztu

31-letni mieszkaniec Lublina zatrzymany przez policjantów przed jednym ze sklepów na terenie miasta odpowie za dwa włamania i kradzież rozbójniczą. Mężczyzna dodatkowo był poszukiwany za wcześniejsze przestępstwa. Wpadł podczas legitymowania.

Do kradzieży rozbójniczej doszło jeszcze w styczniu tego roku w jednym ze sklepów na terenie Lublina. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawca próbował ukraść karton papierosów. Gdy zareagowała obsługa sklepu stał się bardzo agresywny. Używając przemocy zaatakował pracowników i uciekł.

Pracujący nad sprawą policjanci z VII Komisariatu Policji w Lublinie ustalili wizerunek sprawcy. Jak się okazało, ta sama osoba dokonała jeszcze dwóch włamań na terenie miasta. W obu przypadkach łupem mężczyzny padły butle gazowe. Przestępca był też poszukiwany za wcześniejsze włamanie do garażu.

– 31-latek wpadł podczas legitymowania. Mężczyzna zwrócił uwagę wywiadowców. W trakcie czynności próbował też podać dane swojego brata. Jednak szybko wyszło na jaw, że to poszukiwany mieszkaniec Lublina. 31-latek usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej i włamań w warunkach wielokrotnej recydywy. Na wniosek policjantów z VI Komisariatu i prokuratora został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Podejrzanemu grozi na 15 lat więzienia.

9 komentarzy

 1. I bardzo mnie się to podoba 🙂 brawa dla policji

 2. „zwrócił uwagę wywiadowców” – od kiedy wywiadowcy zwracają uwagę na aŁdice parkujące w drzwiach sklepowych?

 3. no i jednego tatarusa mniej na dzielni

 4. Ciekawe co mają do powiedzenia przeciwnicy ligitymowania przrz policję?

  • A pewnie to, że było legitymowanie z czyjegoś nadania, a nie ot, takie sobie z zainteresowania policyjnych wywiadowców.

 5. Za pare złoty czego to człowiek nie zrobi hehehe teraz długie lata w więzieniu pare paczek papierosów czy butle gazowe to nie majątek a jeszcze przy tym agresywny pacjent na szczescie nasze dlugie lata spędzi w swoim towarzystwie mu podobnych oby tak dalej nie dnia żeby bydło sie nie pchało za kraty cos pięknego .

  • Jan z egzekutywy KC I-szy sekretarz

   Za parę groszy to nawet notatiuszka się sq rwi. Zwłaszcza jeśli miała męża sekretarza PZPR a sama donosiła latami na swoje środowisko.

 6. Nigdy nic innego nie będzie umiał, tylko kraść. Kiedy go nie wypuszczą, to znowu będzie kradł. Odpad.

 7. Co to znaczy „zwrócił uwagę wywiadowców”? Nie było podstawy do legitymowania, wysyłajmy ten link do audytora i niech działa piszac skargi na tych policjantów. To skandal legutymować bo zwrócił uwagę.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112