Zatłukł żonę kluczem do kół gdyż od niego odeszła. Spędzi w więzieniu 15 lat

Zapadł wyrok w głośnej sprawie zabójstwa kobiety w bloku przy ul. Gęsiej w Lublinie. Jej mąż, który nie mógł się pogodzić z jej odejściem, ma spędzić w więzieniu 15 lat.

W piątek przed Sądem Okręgowym w Lublinie zapadł wyrok dla Piotra R., oskarżonego o zabójstwo swojej żony. Sprawa dotyczy wydarzeń, jakie miały miejsce 20 lutego ub. roku przy ul. Gęsiej w Lublinie. Kiedy około godziny 6 Monika R. wyszła z bloku, zauważyła swojego męża. Rzuciła się do ucieczki, chcąc schronić się w budynku. Jednak przy wejściu napastnik dopadł ją i zaczął kluczem do kół zadawać kobiecie ciosy w głowę. Po chwili, nie interesując się jej losem, wsiadł do samochodu i taranując ogrodzenie odjechał w kierunku ul. Jana Pawła II. Świadek zdarzenia powiadomił o wszystkim służby ratunkowe. Kobieta doznała rozległych obrażeń ciała i nie udało się uratować jej życia. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Para od kilku lat była w separacji. Wcześniej wspólnie prowadzili gospodarstwo rolne. Mieli dwóch synów. Kobieta odeszła od męża, który źle ją traktował i znęcał się nad nią psychicznie. Z relacji znajomych małżeństwa wynika, że Monika R. nie mogła się z nikim spotykać, pracowała na stacji paliw jednak zarobione pieniądze odbierał jej mąż. Od razu po powrocie z pracy musiała zajmować się gospodarstwem. W końcu nie wytrzymała i odeszła.

Zamieszkała w bloku przy ul. Gęsiej w Lublinie, od dłuższego czasu spotykała się też z innym mężczyzną. Z nowym partnerem chciała ułożyć sobie na nowo życie i znów być szczęśliwa. Jednak Piotr R. nie mógł się z tym pogodzić. Wielokrotnie nachodził żonę starając się wpłynąć na żonę, aby ta do niego wróciła. Co więcej, 41-latka od czterech miesięcy była w ciąży.

Poszukiwania Piotra R. prowadzone były na terenie całego województwa. Jego wizerunek otrzymał każdy z funkcjonariuszy. Mężczyznę udało się odnaleźć w Kraśniku. Strażacy przyjechali do płonącego na parkingu auta, w bagażniku znaleźli poparzonego 47-latka. Po udzieleniu mu pomocy, został śmigłowcem przetransportowany do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej. Miał poparzone drogi oddechowe oraz ok. 20 proc. powierzchni ciała. Jak nas poinformowano, mężczyzna w aucie spędził noc. Kiedy zrobiło mu się zimno, chciał utrzymać wyższą temperaturę w samochodzie. Aby nie wzbudzać zainteresowania mieszkańców uruchomionym silnikiem, zapalił płomień na gazowej butli turystycznej, sam zaś położył się spać w tylnej części auta.

Badania, jakie przeprowadzili biegli lekarze psychiatrzy wykazały jednoznacznie, że Piotr R. w momencie popełniania zbrodni był poczytalny a więc miał pełną zdolność rozpoznania znaczenia czynu jakiego dokonał i kierowania swoim postępowaniem. Obaliło to starania obrońcy, który starał się dowieść, że jego klient działał pod wpływem silnego wzburzenia emocjonalnego. Sad uznał, że mężczyzna winien jest zarzucanego mu czynu i skazał go na karę 15 lat pozbawienia wolności. Piotr R. nie był obecny na ogłoszeniu wyroku.

(fot. archiwum)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. To takie trochę chore
  Uratowali mordercy życie, leczył go w Łecznej
  a teraz pójdzie siedzieć na 15 lat i to wszystko za pieniądze podatników bo nie za swoje przecież 🙁

 2. Mamy lewo a nie prawo! Proces powinien trwać godzinę i zakończyć karą śmierci.
  Teraz rodzina zamordowanej kobiety i my wszyscy będziemy płacili na chwasta.

 3. 15 lat za umyślne zabójstwo z premedytacją… to tak jak za wyłudzone podatki?

 4. Zatłukł żonę i dziecko nienarodzone! Miał wiele rzeczy w aucie sugerujących to, że będzie robił coś nie do końca normalnego (butle z gazem) wg mnie to była tylko linia obrony, że zabił w afekcie, a tak na prawdę to planował i powinien siedzieć do końca życia! W USA dostałby czapę!!!

 5. Szkoda ze nie ma u nas kary śmierci …degeneratów przybywa i zamiast likwidować ich fizycznie ,to się to trzyma przez lata w wiezieniu ,wyjdzie to to i jest gorzej zdegenerowane niż było .Moze kiedyś ktoś zmądrzeje i dotrze do niego ze degeneratów i psycholi nalezy likwidować a nie trzymać „bo może się zresocjalizują ” ….zdegenerowany umysł sie nie resocjalizuje

 6. 15 lat za podwójne zabójstwo z premedytacją. Nieźle…

 7. prawdziwy socjalista

  Chociaż nie jestem radykałem powinien dostać dożywocie właśnie z możliwością wyjścia po 15 latach nienagannego sprawowania. Chyba po 15 latach nasz system penitencjarny wiedziałby kto zacz? A tak po 15 latach nie wiadomo kto wyjdzie na wolność.

 8. Brak jest informacji jakiej kary domagał się tzw.prokurator i czy będzie apelacja oskarżyciela publicznego???????

 9. Kpina. Dla rodziny zamordowanej to jak policzek. Przykre dla ich dzieci. W jednej chwili stracili i ojca i matkę. Szkoda, że w Polsce kary się nie sumują. Za podwójne morderstwo nie wyszedł by już na wolność

 10. Za taki wyrok to sędzia powinien pójść siedzieć na te 15 lat.

 11. Jakie to życie niesprawiedliwe ….Całe życie miała przesrane , no może trochę na własne życzenie bo mogła wcześniej odejść…i kiedy już zaczęło się układać to umarła a ten zwyrodnialec żyje i pewnie połowę kary odsiedzi i wyjdzie na wolność

 12. 15lat za podwojne zabojstwo skoro byla w ciazy?

 13. To jest k**** dobra zmiana . Juryści wykształceni w poprzednim , zbrodniczym ustroju zapewne zaprosiliby Pana Piotra na ostatnią wieczerze a potem na taką sprytną huśtawkę , lecz cóż z woli jaśnie nam panującego musieli odejść . Teraz juryści z pod znaku Prezesa i Spółki za podwójne morderstwo z premedytacją wydali taki wyrok . Proponuję jeszcze co roku szaliczek dziargany od Pani Pawłowicz , co by Pan Piort się nie przeziębił i nie musiał iść do lekarza…

 14. Do redakcji: „Zatłukł”, dlaczego wybraliście to słowo?? Nie stosowniejsze byłoby „zabił” ??

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1428zł -0.18%
  • GBP 5.046zł -0.15%
  • EUR 4.5111zł -0.27%
  • CHF 4.26zł -0.21%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport