Zabójstwo przy ul. 1 Maja nie było przypadkowe. Chciała wyjść z domu, więc ją udusił

Sąd Rejonowy Lublin-Zachód, na wniosek prokuratury, zadecydował o tymczasowym aresztowaniu Artura S. na okres 3 miesięcy. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo swojej partnerki, którego dokonał niedługo po wyjściu z więzienia, gdzie przebywał… za zabójstwo.

Zebrane dotychczas dowody, jak też ustalenia śledczych wskazują, ponad wszelką wątpliwość, że sprawcą zabójstwa 24-letniej Angeliki K., jest 46-letni Artur S. Mężczyzna początkowo przyznał się do winy, później jednak zaczął wycofywać się ze swoich zeznań. Nie posiada on stałego miejsca zamieszkania, więc istnieje obawa, że zacznie się ukrywać, co więcej zbrodni dokonał w warunkach recydywy, a także grozi mu wysoka kara. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy Lublin-Zachód zastosował wobec Artura S. tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Jak wyjaśniają śledczy, 46-latek w połowie grudnia opuścił zakład karny, gdzie odsiadywał wyrok 15 lat pozbawienia wolności za zabójstwo. Wtedy pozbawił życia mężczyznę, jego zwłoki ukrył w wersalce. Przebywając w jednym z barów poznał Angelikę K. Zaczęli ze sobą rozmawiać, później się przyjaźnić. Niebawem 24-latka wprowadziła się do Artura S. Wynajmował on mieszkanie w kamienicy przy ul. 1 Maja 9.

Zdaniem mężczyzny, Angelika K. miała napady agresji. Jednak tolerował jej zachowanie, co więcej, nic z tym nie robił. W dniu 28 stycznia pomiędzy parą doszło do kłótni, kobieta chciała bowiem wyjść z domu. Artur S. postanowił jej to uniemożliwić, rzucił się na 24-latkę i zaczął ją dusić rękami. Następnie wziął żelazko, obwiązał jej szyję przewodem od niego i zacisnął z całych sił. Kiedy przestała oddychać zwłoki owinął prześcieradłem, schował w stojącej w pokoju wersalce i posypał proszkiem, najprawdopodobniej do prania. Zabójstwa dokonał dokładnie miesiąc i 16 dni po wyjściu z więzienia.

Jak wyjaśniają śledczy, 46-latek działał z bezpośrednim zamiarem zabójstwa, więc nie ma w tym przypadku mowy, aby śmierć Angeliki K. była przypadkowa. Mężczyźnie grozi dożywocie.

(fot. lublin112)
2018-03-02 13:02:36

Zobacz również

44 komentarze

 1. Ciekawe za co wynajmował te mieszkanie…

 2. A sąsiedzi co,cisza, nic?

  • A co startował byś do mordercy? Na świecie jest pełno cwaniaków co wszystko im wolno bo strach cokolwiek zrobić.

 3. Ja dzielę, dziewczyna 24 lata, gościu 46, żeby chociaż miał 36 lat no to, a tak 46, mógłby być jej ojcem…

 4. Szkoda słów…

  Ciekawe czym zaimponował takiej Angelice?
  Zerowym stanem posiadania czy przepchanym jelitem

 5. to ile miał w końcu lat?

 6. Po 15 latach w kryminale to psychika musi być zryta, technika na przód, wszechobecne komputery, telefony komórkowe, internet, zupełnie inne samochody, no i brak dziewczyn przez 15 lat. Gość choćby był okazem zdrowia to psychika musiała mu siąść.

 7. Ta Angelika to miała fejsa albo nk.pl?

 8. i teraz mi powiedzcie, że warto takich wypuszczać na wolność !!

 9. Może się okaże, że jak ten z Piask Szlacheckich niepoczytalny. Jak siedział w więzieniu za znęcanie się nad rodziną to był zdrowy, a jak mordował rodziców i wujka to już nie.

 10. przecież ten chwast nie powinien nigdy już w swoim zasranych życiu błękitu nieba zobaczyć

 11. „Zabójstwo przy ul. 1 Maja nie było przypadkowe” Ciężko przypadkiem udusić się kablem od żelazka…

 12. Teraz przede wszystkim powinniśmy okazać Arturowi miłosierdzie.

 13. Głupia pinda poznała starego dziada i od razu zamieszkała …raptem 1,5 miesiąca na wolności i zdążył taką idiotkę z tłumu wyłapać

 14. Proponuję go wypuścić znowu. Do trzech razy sztuka.

 15. Dlaczego nigdzie nie piszą, że miała dziecko?

 16. Ja sie zastanawiam co kieruje takim kobietami ,które wiążą się z „czymś” takim ? Bo chyba nie zasada „lepszy byle kto ,niż nikt „

 17. Jeszcze mu pupa dobrze nie ,,wystygła” po pierwszej odsiadce,a już znów trzeba iść dawać kolegom:)

 18. przywrócić karę śmierci

  A ja uparcie twierdzę ze degeneratów nalezy likwidować fizycznie …czyli czapa …w przeciwnym razie będzie tego coraz więcej i za jakiś czas będzie strach wyjsć na ulicę …wyrok w trybie doraznym ,zastrzyk z trucizną i szybko liczba degeneratow zacznie spadać

 19. To co to za dziewczyną była? Po kilku dniach znajomości się wprowadziła do nieznajomego starszego o ponad 20 lat patologa jakiegoś ? Nie pochwalam zabójstwa ale chyba swój rozum miała a raczej go nie miała jak widać

 20. Jedno i drugie patole

 21. Ty lol nie sikaj żarem , moi starzy pobrali sie po dwóch tygodniach baraszkowania w Wiśle – Malince i jakoś w kronikach kryminalnych o nich nie było słychać a zbliżają się złote gody i co wylało sie kakao?

  • przepraszam a czy Twój tata był siedział za uduszenie człeka ?pochówek w wersalce? a mamusia wiedziała.? mniemam że gdyby począł Cię podczas tego baraszkowania w wieku 47 lat a Twa czcigodna matka miała lat 24 to w moich wyliczeń złote gody to on by na cmentarzu razem z nią obchodził.

 22. Godfryd de Maplhete zwany Śmiałym

  „kobieta chciała bowiem wyjść z domu” Normalnie szok jaka zołza .Tym młodym to chyba sie w tyłkach przewraca żeby dopiero co się wprowadzić i zaraz chcieć wyjść . Straszne zdziczenie obyczaju , dawniej stanowczo nie do pomyślenia .

 23. Gość musi mieć ewidentnie jakiś uraz do wersalek? Zamykali go do nich w dzieciństwie czy co?

 24. Alkohol, może dziadek coś przyćpał i efekt gotowy.

 25. Planeta Moto-Ekonomia

  a ja się pytam jaki sens ma resocjalizacja (resocjalizacja w więzieniu, chyba coś takiego tam powinno być jak się kogoś trzyma kilkanaście lat) ?? Po raz kolejny widać że żaden.

 26. Szpilka to Ty?

 27. A co z jej dzieckiem ? Dziećmi ?/gdzie teraz sa ?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7625zł 0.02%
  • GBP 5.0283zł 0.02%
  • EUR 4.4714zł 0.08%
  • CHF 4.1297zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach