Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

W domu znaleziono ciało młodej kobiety. To kolejna ofiara czadu w naszym regionie

Zamontowany w łazience piecyk gazowy był najprawdopodobniej źródłem obecności w pomieszczeniu tlenku węgla. Na skutek tego kobieta straciła przytomność i zmarła.

W środę przed godziną 21 służby ratunkowe zostały zaalarmowane o nieprzytomnej kobiecie znajdującej się w jednym z domów przy ul. Sienkiewicza w Lublinie. Na miejsce skierowana została straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak nam przekazano, po dostaniu się do środka ratownicy natrafili w łazience na leżącą bez oznak życia 33-latkę. Natychmiast przystąpiono do działań ratunkowych, jednak nie przyniosły one efektu. Kobiecie nie udało się już pomóc.

Będąca na wyposażeniu strażaków aparatura wykazała w pomieszczeniach duże stężenie tlenku węgla. Wszystko wskazuje więc, że to czad był przyczyną jej śmierci. Teraz dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci oraz prokuratura.

13 komentarzy

 1. Studętkom jezdem, to se myślem, że...

  Niewątpliwa tragedia. Dała se kobitka czadu…

 2. Zaczadzenie było bezpośrednio przyczyną śmierci. Za to zaś, że stężenie CO było zbyt wysokie to już odpowiadają ludzie. Właściciel/administrator, jeżeli pozatykał otwory nawiewu czystego powietrza z zewnątrz, albo kominiarz, który nie sprawdził tego i drożności przewodu spalinowego.
  Tak, czy inaczej, znowu przyczyną tragedii było złamanie przepisów.

  • Samo montowanie piecyków w ciasnych łazienkach jest pomstą do Nieba.
   To już na etapie projektowym jest porażką. Bywają dni, gdy niby sprawna wentylacja przegrywa ze zjawiskami atmosferycznymi.

  • trzeba zrobic rozsczelne okno w lazience ale przewaznie nie ma to gdzie w pokoju na czas kapieli ale kazdemu zimno i szkoda ciepla.

 3. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego ludzie nie mają czujników czadu. Kilkadziesiąt złotych wobec utraty zdrowia lub nawet życia. Powinny być za to kary.

  • Nie kilkadziesiąt, ale ponad stówa ostatnio (przynajmniej za przyzwoitej klasy czujnik).
   Jak ma wykrywać też i gaz, to lepiej dać dwie stówy za dwa odrębne czujniki – choćby dlatego, że czad jest cięższy od powietrza, a gaz ziemny lżejszy.

   • Tlenek węgla jest lżejszy od powietrza.

    • Fakt, mój błąd – jest nieznacznie lżejszy (dlatego łatwo miesza się z powietrzem).
     Metan jest znacznie lżejszy od powietrza, a jak ktoś ma piecyk na propan-butan, to ten jest sporo cięższy od powietrza.

  • Www o czym Ty mówisz ? Czujnik za ok 100 zł? Jak 9 na 10 osobom szkoda 2 zł na kamizelkę odblaskową jak łażą po zmroku po drogach .
   Efekt ten sam .Zarobi ten od bugzapłaciów.

 4. Widzę Franiu, że jesteś mistrzem. Tylko nie wiem w jakim rzemiośle.

  • Ale on ma rację – przy prawidłowej instalacji kominowej i wentylacyjnej nie ma prawa dojść do takiego wypadku.
   A przegląd kominiarski winno się przeprowadzać raz na rok i mówi o tym bezpośrednio prawo budowlane.

 5. Wiecie co jest dziwne, że w sytuacji gdy czujnik czadu zadziała większość osób jest przekona iż to cudowne urządzenie się popsuło – nic nie czuć a to dziadostwo piszczy tak że się nie da spać.

 6. A po co płacić szkoda 150 zł, jeśli wynajmowała to właściciel ma ciepło.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo