Uniemożliwili pijanemu kierowcy wyjazd z parkingu. Mężczyzna miał blisko 2 promile

Dzięki obywatelskiej postawie minionej nocy udało się zatrzymać pijanego kierowcę. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło minionej nocy w Świdniku na parkingu pod jednym z lokali gastronomicznych. Dwaj mężczyźni widząc innego mężczyznę, idącego chwiejnym krokiem i wsiadającego do zaparkowanego auta, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i nie dopuścić do odjechania pojazdu.

– Kiedy volkswagen ruszył w kierunku wyjazdu z parkingu, mężczyźni pobiegli za tym pojazdem i zatrzymali go. Zabierając kluczyki ze stacyjki uniemożliwili pijanemu mężczyźnie dalszą jazdę i zaalarmowali policję. To, że kierowca jest nietrzeźwy potwierdziło badanie alkomatem. Urządzenie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie 40-letniego mieszkańca gm. Niedrzwica – informuje asp. Magdalena Szczepanowska ze świdnickiej Policji.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 40-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

2015-10-25 11:08:08
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. Parking pod lokalem gastronomicznym nie jest chyba drogą publiczną. Nie pochwalam pijaństwa na drodze, ale w powyższej sytuacji- owszem, zabrać delikwenta na wytrzeźwiałkę, wystawić rachunek za nocleg i heja. Ale z zabieraniem kwitów to chyba lekka przeginka.

  • I co, myślisz, że szanowny pijus wsiadł do samochodu pojeździć sobie po parkingu ? Dla mnie, uruchomienie pojazdu i jego przemieszczenie, będąc pod wpływem jest jednoznaczne.

  • To w/g ciebie powinni czekać aż wyjedzie na drogę i kogoś zabije lub w coś przywali? A jeśli by szczęśliwie dojechał, to przecież nic się nie stało, więc w czym problem. Odnoszę wrażenie ,że jesteś jednym z tych co jeżdżą po piwie i żarliwy przeciwnik trzeżwych poranków. Jeśli zabranie kwitów uważasz za karę nie adekwatną to jesteś w wielkim błędzie. Taki pomiot i tak będzie jeżdził dalej bez kwitów ale następnym razem kara będzie wyższa. A na ciebie też przyjdzie kolej.

 2. PARKING TO PRAWDOPODOBNIE TEREN PRYWATNY – JAK TEN PIJĄCY NIEDOROZWÓJ WEŹMIE DOBRĄ PAPUGĘ TO PSIARNIA W ZĘBACH MU PRZYNIESIE PRAWKO I POPROSI O PRZEBACZENIE. DURA LEX SED LEX.

 3. Parking pod tak wielkim sklepem to jest miejsce prywatne użyteczności publicznej czy cos takiego 😉

 4. konfidentów nie brakuje

  • Jeżeli uważasz, że słuszna postawa obywatelska jest donoszeniem, to lepiej nie wyjeżdżaj z Polski. Poza granicami naszego wspaniałego kraju, za coś takiego dają medal.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8759zł 0.24%
  • GBP 5.0579zł -0.06%
  • EUR 4.5774zł 0%
  • CHF 4.2734zł 0%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach