690 680 960

Ul. Nadbystrzycka: „Zapatrzyli” się na strażników z fotoradarem. Dwa zdarzenia drogowe w jednym miejscu

W poniedziałek po południu na ul. Nadbystrzyckiej doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Świadkowie mówią, że to przez fotoradar Straży Miejskiej.

W poniedziałek około godziny 18:30 na ul. Nadbystrzyckiej, na wysokości Lidla, doszło do dwóch zdarzeń drogowych niemal w tym samym momencie. Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowi ratunkowe i policja.

Tuż przed przejściem dla pieszych, kierujący fordem jadący w stronę ul. Jana Pawła II najechał na tył nissana. Chwilę po tym dostawczy volkswagen najechał na tył seata. Pierwsze zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Z drugiego zaś zdarzenia, do szpitala trafiła kobieta w ciąży i mężczyzna podróżujący seatem.

Jak poinformowali nas świadkowie do pierwszego zderzenia pojazdów doszło w wyniku nagłego hamowania na widok fotoradaru Straży Miejskiej. Drugie zdarzenie zaś wynikło z tego pierwszego, gdyż kierujący pojazdem dostawczym zapatrzył się na zderzenie aut i wjechał w tył seata.

Chwilę przed tym, w tym samym miejscu, gdzie doszło do zderzenia najpierw forda z nissanem a potem volkswagena z seatem, pojawili się strażnicy miejscy z fotoradarem a po chwili zniknęli. Jak mówią świadkowie, strażnicy rozstawili urządzenie pomiędzy skrzyżowaniem a przejściem dla pieszych.

-To jest wpływanie na bezpieczeństwo? – pyta młody mężczyzna. -Tutaj jest skrzyżowanie, za chwilę przejście, ścieżka rowerowa. Fakt, że kierujący jadą w tym miejscu z górki bardzo szybko, ale jak widzą panów strażników nagle hamują. To nie wpływa na bezpieczeństwo – dodaje.

2014-06-16 21:11:25
(fot. lublin112.pl)

23 komentarze

  1. Zaraz zaraz, strażnicy wydzwonili inne służby i się zmyli ?? Nie udzielili pomocy ?? To nie możliwe !!

  2. Nie zaczekali aż przyjedzie straż i karetka.

  3. Fotoradar, SM czy policja zawsze przykuwa uwagę, taka nasza psychika. A przed fotoradarem patrzy się tylko na licznik i na lampe- czy błyska. A zadaniem straży m. jest robienie fotek, a nie pomaganie ludziom np po stłuczce. Chore.

  4. 300 metrów wcześniej stoi znak – kontrola radarowa, więc skąd takie zdziwienie?

Kursy walut

  • USD 4.3833zł 2.11%
  • GBP 5.2764zł 0.37%
  • EUR 4.7195zł 0.59%
  • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas