Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dobiegają końca prace przy budowie „obwodnicy” Nałęczowa. W jej ciągu powstała estakada o długości 400 metrów (zdjęcia)

Do końca czerwca, zgodnie z umową, ma się zakończyć budowa „obwodnicy” Nałęczowa. Chodzi o pierwszy etap trasy, który na razie połączy drogi wojewódzkie nr 830 i 826.

Zaawansowanie prac przy budowie „obwodnicy” Nałęczowa przekroczyło już 90 proc. To oznacza, iż wykonawcy, którym jest firma Strabag, pozostało już bardzo niewiele do ukończenia inwestycji.

Główna trasa jest już niemal gotowa, obecnie układana jest nawierzchnia na drogach serwisowych, trwają też roboty brukarskie czy też związane z oświetleniem. Do tego dochodzi zagospodarowywanie pasa drogowego, czyli humusowanie i sianie trawy oraz nasadzanie drzew i krzewów.

Mająca 5 km trasa będzie nowym odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 830. W jej ciągu powstały cztery skrzyżowania, estakada o długości blisko 400 m nad rzeką Bochotniczanką, chodniki, ścieżki rowerowe, nowe oświetlenie i drogi do obsługi ruchu lokalnego.

Początek drogi zlokalizowany jest w miejscowości Bochotnica – Kolonia na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 827 prowadzącą do Bełżyc, gdzie powstało rondo. Kończy się zaś w Piotrowicach łącząc z drogą wojewódzką nr 826 prowadzącą do Przybysławic, gdzie także zbudowano skrzyżowanie o ruchu okrężnym.

Plany związane z budową obwodnicy Nałęczowa znane są od ubiegłego wieku. Jej zadaniem ma być wyprowadzenie ruchu tranzytowego a tym samym ochronienie miasteczka przed utratą statutu uzdrowiska. Na razie jednak trudno mówić o obwodnicy, gdyż inwestycja ta jest dopiero pierwszym jej etapem. Drugi, czyli od skrzyżowania w Piotrowicach w stronę Wąwolnicy, jest dopiero na etapie planowania.

6 komentarzy

  1. Cwierćobwodnica to takie coś

  2. Obwodnica donikąd, dopiero drugi etap poprawi sytuację. Biorąc pod uwagę ile ten kawałek budowali to dokończą gdzieś na przełomie wieków. Taki to sukces.

  3. Wspaniale się rozwija nasza uśmiechnięta, obywatelska ojczyzna!

  4. Wspomniana w artykule nie wiedzieć czemu droga wojewódzka 835 prowadziła dotychczas z Lublina na południe przez Biłgoraj, Sieniawę i Przeworsk hen na dalekie Podkarpacie. Więc ten jej rzekomy odcinek pod Nałęczowem byłby jakimś przeszczepem.

  5. Pozostaje temat skomunikowania zakładu „Nałęczowianka” z obwodnicą.
    Dotychczas brak jakichkolwiek działań że strony zakładu.

Dodaj komentarz