Trzy młode osoby zginęły w zderzeniu dwóch aut. Droga krajowa nr 19 zablokowana

W niedzielę wieczorem na drodze krajowej nr 19, pomiędzy Kraśnikiem a Janowem Lubelskim, doszło do tragicznego wypadku. W miejscowości Zarajec zderzyły się dwa pojazdy osobowe. Trzy młode osoby zginęły na miejscu.

144 komentarze

 1. no to pokazał wsiok jak się jeżdzi golfem ,pięknie === 3ogówniarzy na miejscu .Ile leciał 150 , 180 ?

  • Wcale nie musiał grubo przekraczać setki… Starszy samochód i czołowe… Nie zapominajmy, że prędkości pojazdów się wtedy sumują.

   Niech każdy, kto nigdy nie przekroczył dozwolonej prędkości, pierwszy rzuci kamieniem! Szczególnie za młodego, kiedy brak wyobraźni i doświadczenia.

   Kondolencje.

   • 1. Przy czołówce prędkości się nie sumują. Przy czołówce prędkości sumują się i dzielą na dwa auta. Czyli jak jedno jedzie 50km/h a drugie 100km/h to skutki czołówki będą takie, jak przy 75km/h.
    2. Skoro były 3 zejścia w VW a przeżył jego kierowca i dwoje rannych w małej Śkodzie, to zakładam, że nie była to czołówka, tylko VW obróciło i prawym bokiem uderzył w Śkodę.

   • Nie sumują się prędkości,tylko siła pędu czyli prędkość x masa,bo idąc tym tokiem rozumowania jeśli uderzysz z prędkością 100km/h w zaparkowany samochód,to oba poruszały się z prędkością 50 km/h.

 2. Zbyt wolno jechali tym Golfem!

 3. Nie znam warunków tej drogi, ale czytając niektóre komentarze…. Jak można tak osądzać.. Ktoś kto ma prawo jazdy i jeździ po różnych drogach napewno jest w stanie stwierdzić że nie tylko nadmierna prędkość jest przyczyną wypadków. Sama mam prawo jazdy od 8lat, jeżdżę tak jak warunki pozwalają, nie zawsze jest to zgodne z przepisami i niejeden kierowca przyzanał by mi teraz rację, że jedzie tak samo. Wypadek jest wypadkiem i takie jest moje zdanie. A rozstrzyganie teraz czy jechał szybko czy wolno jest daremne….

  • Zawsze nadmierna predkosc zwieksza prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku . A pewne jest ze skutki będą o wiele poważniejsze. Jeśli droga była nieciekawa czy tez zakręt to z pewnoscia były znaki ograniczające prędkośc , co uważacie ze jakiś idiota postawił to ograniczenie. Takie są skutki

 4. droga pomiędzy Kraśnikiem a Janowem nie jest dostosowana do ruchu, jaki na niej panuje – dawno już z powinna być wybudowana nowa 19 – może przyczyną wypadku jest także niewłaściwe postępowanie tych, którzy o budowie dróg decydują – czemu na zachód od Wisły drogi są równe i proste, a na wschód – szczególnie w lubelskie – dziurawe i kręte ?

 5. Boże… od 14 do 17 lat… To dzieciaki, życie było przed nimi… Chwila nieuwagi, brawury czy też niesprawne auto skończyło wszystko… Strasznie mi przykro… Głęboko Współczuję Rodzinom tych Młodych ludzi… Kierowcy również, bo z pewnością oddałby teraz własne życie, żeby cofnąć czas, a brzemię, z którym przyszło mu żyć jest jednym z najcięższych, jakim życie i los może człowieka obarczyć…

 6. Straszna tragedia..brak słów

 7. W pełni popieram Kubę w temacie zmian w systemie OC. Posiadając kilka szt. w garażu płaciłbym ubezpieczenie za szkody które potencjalnie mogę spowodować ja a nie moje samochody. Młodzi ludzie mając świadomość kosztu OC i potencjalnych zwyżek za jakiekolwiek szkody (np. z 2tys. na 3tys po pierwszej szkodzie, kolejny 1000zł po drugiej, a po trzeciej konieczność zdania jakichś egzaminów albo czasowe zatrzymanie uprawnień) jeździliby używając bardziej głowy niż mocy silników. Śmieszą mnie zawsze historie jak to ktoś bezpiecznie jechał i przepisowa po czym to nogę sobie zmiażdżył na krawężniku, to zabił 3 osoby jadąc przepisowo golfem. I do tego te drzewa wyskakujące przed nadjeżdżające pojazdy. Miejsce samochodu w ruchu drogowym jest na drodze a nie w rowie czy na drzewach które tam rosną. Ja nie jeżdżę bezwypadkowo – ale przynajmniej nie szukam winnych za moją głupotę tam gdzie ich nie ma.

  • Aaron Fleischman

   Kwestia zwyżek na OC nie ma tutaj nic do rzeczy. Sprawca wypadku jechał golfem, który prawdopodobnie był starszy od niego i nie miał więcej niż 100 koni.

   Możesz jechać Seicento 900 39 koni i to już wystarczy, żeby zabić na drodze trzy osoby. Gówniarz, który jeszcze pamięta jak jeździł trzykołowym rowerkiem czuje się nawet w takim aucie jak kierowca bolidu F1.

   Problemem jest tutaj wiek kierowcy, a nie samochód czy wysokość ubezpieczenia. Równie dobrze można powiedzieć, że winnym zaciukania kogoś nożem jest nóż, bo miał za długie ostrze, a nie nożownik.

   • Wytłumacz to jeszcze proszę mojemu ubezpieczycielowi, który chce ode mnie 800 złotych OC za 4.4 pojemności, a gdybym miał litrowego Focusa to płaciłbym połowę tego 😀
    Powiedz to też ofiarom „dyskotekowych wypadków” z udziałem ponad 100-konnych BMW, Audi (i innych tanich i mocnych aut dostępnych dziś za grosze).

    Nie ma przeproś – istnieje bezpośredni związek pomiędzy mocą auta a prawdopodobieństwem tego, że ktoś spowoduje w nim wypadek.
    Ta zależność jest jeszcze wyraźniejsza w wypadku kierowców młodych.
    A część winy ponosi też system szkolenia, które w tym kraju od dawna polega na wykuciu tego, gdzie jest zbiorniczek płynu do spryskiwaczy (moja żona, świetny kierowca, nie wie tego – jak jej komputer nakazuje dolać, to po powrocie do domu mi nakazuje dolać i tyle), jak przejechać trasę egzaminacyjną i zaparkować „w kopercie” na Pogodnej. Z 30 godzin kursu przynajmniej 5 godzin powinno się poświęcić na jazdę zamiejską, w tym przynajmniej godzinę na jazdę po trasach szybkiego ruchu z prędkościami powyżej 110 km/h. Wiesz jak się dziś „odfajkowuje” jazdę zamiejską (są dwie godziny zapisane w programie szkolenia)? Jeżdżąc po mieście po wielopasmowych trasach z podwyższoną prędkością dopuszczalną (to dlatego tyle „L-ek” jest na Unii Lubelskiej i Tysiąclecia/Solidarności/Witosa). Jak jazda wielopasmową ulicą w środku miasta ma się do wyprzedzania na jednojezdniowej drodze wojewódzkiej? Jak pięść do nosa co najwyżej.

 8. Pokolenie "róbta co chceta"

  Pokolenie „róbta co chceta” w pełnej krasie. cdn.

 9. Powinni wprowadzić taki system jaki panuje w większości krajów EU. Do roku czasu od otrzymania prawka obowiązują takiego swiezaka ograniczenia prędkości na wszystkich drogach z wyjątkiem miejskich o 20 – 30 km mniej niż nakazują przepisy. Po roku jak nabierze wprawy ograniczenia znoszone są i może jeździć jak pozostali uczestnicy ruchu. Jestem przekonany że byłoby wówczas mniej wypadków z udziałem nowych kierowców.

 10. prędkość maksymalna golfa 3 /TDI 90KM/ 183km/h ale jak się mocno zaprę i wcisnę pedał trochę w podłogę bo się ugina to idzie 190 , niestety szybciej jechać nie chce

  • Chłopak nie chciał na pewno tego zrobić więc nie piszcie już głupot bo i tak w życiu już nie będzie miał lekko mając 3 osoby na sumieniu. Tragedia i tyle

   • Kierowca forda na melgiewskiej też nie chciał zabić kobiety na przejściu. Ale jego nazwano morderca a temu mamy niby współczuć? Wskaż różnice!!!

  • Czwarta osoba zmarła, ale nie wiem czy to kierowca vw czy ze skody.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7303zł -0.3%
  • GBP 5.1069zł 0.34%
  • EUR 4.5237zł -0.23%
  • CHF 4.1974zł -0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL