Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Trwają zapisy do Wiosennych Biegów w DOZkonałych Humorach. Do pokonania będzie od 300 m do 5 km

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poniatowej już po raz kolejny organizuje Wiosenne Biegi w DOZkonałych Humorach. Udział w wydarzeniu mogą brać zarówno dzieci, jak też dorośli. Zapisy do biegu głównego już trwają.

W niedzielę, 28 kwietnia, w Poniatowej odbędzie się kolejna, trzecia już edycja Wiosennych Biegów w DOZkonałych Humorach. Wydarzeniu przyświecać ma hasło „Walczymy z depresją u dzieci i młodzieży”. Na zawody biegowe składa się kilka biegów o różnych dystansach, skierowanych do uczestników w różnych grupach wiekowych.

Trasę Biegu Głównego wyznaczono na dystansie 5 km. Będzie to bieg pomiarowy, z atestem, wiec z możliwością robienia tzw. „życiówek”. Drugi bieg, to Bieg Rodzinny, w którym do pokonania będzie 1962 metrów. W tym przypadku długość trasy nie jest przypadkowa, gdyż nawiązuje do roku w którym Poniatowa otrzymała prawa miejskie. Ostatni bieg – Szkraba na dystansie 300 metrów, odbędzie się na murawie boiska i jest przeznaczony dla najmłodszych, na których czekać będą medale i nagrody. W dwóch ostatnich biegach określono limit 60. miejsc.

– Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym biegu bo to niepowtarzalna okazja, aby sprawdzić się w profesjonalnej trasie, na terenie województwa lubelskiego, w pięknych okolicznościach poniatowskiej przyrody – wyjaśnia Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Barbara Burzyńska.

W trakcie wydarzenia przewidziane są też dodatkowe atrakcje. W programie jest m.in. występ kabaretu Fifa – Rafa, kamerka 360*, malowanie buziek, dmuchana zjeżdżalnia jak też różne zawody i konkursy dla najmłodszych. Oczywiście nie zabraknie również dobrej kuchni.

Od poprzedniej edycji, Wiosenne Biegi w DOZKonałych Humorach odbywają się będą pod hasłem „Walczymy z depresją u dzieci i młodzieży”. Poprzez organizację zawodów biegowych na świeżym powietrzu, postanowiono podnieść świadomość wśród społeczeństwa na temat depresji, z którą coraz częściej zmagają się młodzi ludzie. Do tego dochodzi podkreślenie znaczenia aktywności fizycznej jako „leku” na depresję.

W tym również celu organizatorzy nawiązali współpracę z Fundacją Twarze Depresji z Warszawy, która zapewniła materiały informujące dla uczestników. Podczas imprezy będą zbierane fundusze na rzecz Fundacji, która prowadzi zdalną pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży.

Zapisy do Biegu Głównego już trwają i prowadzone są TUTAJ. W tym roku, po raz pierwszy wprowadzono nową dyscyplinę: nordic – walking. W tym przypadku także można się zapisywać TUTAJ.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Trwają zapisy do Wiosennych Biegów w DOZkonałych Humorach. Do pokonania będzie od 300 m do 5 km

Dodaj komentarz