Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rusza kolejny etap rozbudowy ul. Wallenroda

Rusza kolejny etap prac przy rozbudowie ul. Wallenroda w Lublinie. Tym samym od czwartku (25 kwietnia) zmienia się tam czasowa organizacja ruchu.

Rozpoczną się roboty drogowe, od rozbiórki istniejącej nawierzchni na odcinku od ul. Wajdeloty do ul. Grażyny. Z kolei na fragmencie ul. Wallenroda – od ul. Grażyny do ul. Zana ruszy budowa kanalizacji deszczowej. Ten etap inwestycji zakłada zamknięcie dla ruchu ul. Wallenroda na odcinku od ul. Wajdeloty do ul. Grażyny oraz od ul. Grażyny do posesji Wallenroda 13 (do wysokości budynku przychodni zdrowia), z zapewnieniem dojazdu do posesji.

Obsługa posesji Wallenroda 13 zostanie zapewniona od ul. Zana i będzie obowiązywał tam ruch dwukierunkowy od posesji Wallenroda 13 do skrzyżowania z ul. Grażyny (obecnie jest tam jeden kierunek). Przypominamy również o obowiązującym zakazie parkowania, szczególnie na wygrodzonych separatorami miejscach.

W ramach inwestycji, w miejscu starej infrastruktury, zostanie zbudowana nowa droga o długości około 850 m o nawierzchni asfaltowej i szerokości 4 m (na odcinku jednokierunkowym) oraz 5 m (na odcinku dwukierunkowym). Przebudowę przejdą też dwa skrzyżowania z ulicami Zana i Grażyny. Powstaną obustronne chodniki z kostki betonowej, a istniejące stanowiska postojowe zostaną zmodernizowane oraz powstaną nowe. Zamówienie uwzględnia również włączenia dróg wewnętrznych prowadzących do osiedli oraz zjazdów publicznych i indywidualnych. Drogowcy wykonają także oświetlenie uliczne.

Prace dotyczą również sieci podziemnych – budowy systemu odwodnienia w postaci kanalizacji deszczowej oraz przełożenia istniejącej sieci infrastruktury towarzyszącej, kolidującej z rozbudowywanym odcinkiem ulicy. Po zakończonych robotach drogowych, wykonawca zmieni oznakowanie pionowe i poziome uwzględniające wprowadzone zmiany geometrii drogi.

Wykonawcą prac drogowych jest Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Lublinie. Koszt zadania wynosi ponad 13,3 mln zł, a planowany czas realizacji inwestycji upływa w kwietniu 2025 r. Rozbudowa ul. Wallenroda otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

(Źródło: UM Lublin)

12 komentarzy

 1. Jak by co to przypominam jest jeszcze ten słynny skrót przez Balladyny .Nim dojedziecie wszędzie.

 2. I bardzo dobrze. Zrobią i będzie super. Ale teraz to i tak wszyscy parkują gdzie się da. Jakby mogli, to na łyżce koparki też by zaparkowali.

 3. kronikidewelorozwoju

  Warto pamiętać, że gros wydatków związanych z tym remontem to koszt budowy kanalizacji burzowej mającej na celu chronić garaże podziemne w „akademikach” planowanych w tej okolicy przez Tęgiego Łba i jeszcze drugiego dewelo-buraczka – tego, który ma parcelę przy sądzie, na której teraz jest parking.
  Osiedle Mickiewicza – setki bloków – przez 60 lat dawało sobie jakoś radę bez tego usprawnienia, bez którego jednak nowoczesna architektura kurnikowa nie może się obyć.
  To samo było na Racławickich i na Wojciechowskiej/Bliskiej.

 4. Jeżeli komuś się wydaje, że budowa kilkunastu czy kilkudziesięciu nowych miejsc postojowych ułatwi parkowanie. Jest w błędzie. Jeżeli miejsca te będą poza SPP to nigdy tam nie zaparkuje, bo te miejsca będą wiecznie zajęte.

 5. Mogli pomyśleć o udostępnieniu tymczasowego parkingu w trakcie remontu. Parkowanie na Wallenroda/Wajdeloty/Pana Tadeusza/Grażyny zawsze było i jest problemem, szczególnie teraz. A co „życzliwsi” sąsiedzi dzwonią po straż miejską żeby zakładała blokady. Zero empatii, zero oleju w głowie i brak pomysłu na rozwiązanie problemu.

  • Pisząc o braku empatii, oleju w głowie masz na myśli kogo? Parkujących nieprawidłowo, czy tych, którym się takie parkowanie nie podoba?

  • to Ty masz brak oleju w głowie zastawiając ciągi piesze czy blokując wjazdy do garażu. Co ma wspólnego czyjaś empatia z brakiem rozumu u kierowców? Jest kilka płatnych parkingów w okolicy, ale lepiej zastawić drogę dla pieszych niż zapłacić parę złoty. I tak, jak jakiś oszołom zastawi podejście pod blok albo przejście dla pieszych, to ja również dzwonię po tzw straż miejską. Parkuj jak trzeba to nie będziesz miał założonej blokady. Proste nie? Ale może dla Ciebie za trudne do ogarnięcia. Wina wszystkich, tylko nie bezmyślnego kierowcy…

 6. Bardzo dobrze że dzwonią, chcesz jeździć autem wszędzie to twoja sprawa żeby znaleźć dla niego miejsce do parkowania. A jak nie umiesz to komunikacją miejską albo taxi

 7. Kierującym z problemami parkingowymi w tym rejonie przypomina się, że w tym rejonie znajdują się 2 wielopoziomowe garaże. Jeden za ZUSem (przy Wallenroda), drugi przed Metropolitanem (Pana Balcera). Po za tym są jeszcze naziemne. Pod ZUSem. Obok Greyoffica, na Globusie. Do tego 2 sklepowa – E.L. i MM. Razem 7 dużych parkingów.

 8. Jednak, gdy kogoś nie stać na: samochód+OC+paliwo+parking, to mam dla nich także dobre informacje. Ten rejom miasta, jest bardzo dobrze skomunikowany komunikacja miejską.

 9. A gdzie mieszkańcy maja parkować ? Tym się durne dzbany nie przejmują.

Dodaj komentarz