Sobota, 11 maja 202411/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sterta kostki brukowej zerwanej z przebudowywanego terenu. „Kto pozwolił na to marnotrawstwo” (zdjęcia)

Zerwana z placu oraz chodników w miejscu, gdzie trwa budowa Dworca Metropolitarnego kostka brukowa została złożona na pryzmie w pobliżu Targów Lublin. Mieszkańcy obawiają się, że zniszczono wiele materiału, który można było jeszcze wykorzystać.

39 komentarzy

  1. Najlepiej wziąść kaskę i resztę przes.ać….

  2. Norsk Arisk Black Metal

    „Prawdziwe pieniądze robi się na drogich, słomianych inwestycjach”

  3. Polnische Wirtschaft……tylko tych wycietych drzew żal

  4. Kto bogatemu zabroni? Przecież urzędniki za to nie płacą, tylko Pan płaci, Pani płaci, wszyscy za to płacimy. A jak wiadomo urzędniki najmądrzejsze są a wy hołoto, plebsie się nie znacie i tylko złośliwie się czepiacie.

  5. Kogoś to dziwi ?? Kasa nie jest z naszych podatków :/ a za Naszą kasę ktoś już zarobił kolejny raz zarobił. Podatki podateczki … i recykling

  6. to, co dało się ładnie odzyskać już dawno leży w ogródkach kierowników i ich kolesi z budowy

  7. Myśliciel czy tam Myśliwy...

    Odzysk takiej kostki przy dużych budowach jest po prostu nieopłacalny. Koszt demontażu ręcznego, segregacji, układania na palecie itp. Liczy się także czas, więc nikogo kto pracuje na takich budowach nie dziwi. Taki odzysk jest dobry przy domku i małym metrażu.

    • Koncentrator Myśli

      Na prywatnej działce możesz robić, co chcesz. To jest kostka za publiczne pieniądze i mieszkańcy mają prawo oceniać, co się z nią dzieje, bo za dużo jest miejsce, gdzie taką kostkę można wykorzystać.

      • A wykonawca będzie za darmo demontował kostkę i segregował? Jak koszt został wliczony w ofercie to niech tak zrobi, a jak nie to niech miasto dopłaci.

      • Myśliciel czy tam Myśliwy...

        Oczywiście że mają, ale wtedy oferta na roboty nie będzie najtańsza. Można wykorzystać, ale jak napisałem – koszt demontażu ręcznego i segregacji oraz oczyszczenia z podbudowy jest większy niż zakup nowej palety. Robocizna jest droższa niż odzyskiwany materiał. No chyba że każdy mieszkaniec będzie zobowiązany do demontażu i ułożenia 1m2 na palecie w ramach czynu społecznego. A najlepszy przykład przełożonej kostki widać po jednej stronie na rondzie Mokrskiego, która była ułożona przed przebudową rodna, w trakcie przebudowy przełożona na nowo, a już po wygląda tragicznie – po obijana sypie się i faluje, podczas po drugiej stronie gdzie była ułożona nowa nie ma takiego problemu.

        • Idąc tym tokiem rozumowania, to należałoby wykopać i zdemontować wszystkie kable i sprzedać.

      • No ale to wyjdzie drożej niż nowa kostka!

        Za darmo nikt nie przyjdzie i nie posegreguje i ułoży.

  8. tak się właśnie robi WAŁY na państwówce i zleceniach od urzędoli ! po co odzyskiwać lepiej wydać grube mln na nowe ! krewni i znajomi królika zarobią i interes się kręci !:/

    • Myśliciel czy tam Myśliwy...

      To teraz weź sobie pierwszy lepszy program do kosztorysowania robót, przelicz m2 odzysku z transportem, koszt roboczogodziny, ich ilość i porównaj z ceną zakupu nowej palety kostki bauma typu tetka. Podpowiem – koszt m2 nowej typowej 8 to niespełna 30zł.

  9. Można paru osobników z Południowej. Oczyszczą, ułożą, i będą zadowoleni, że „oddychają” za murami.

  10. Co oni pierdo…..lą , co ma do rzeczy czy układa sie na grysie czy na podbudowie cementowo piaskowej , przecież kostka nie przykleja sie do suchej podbudowy , bez problemu można ją było ręcznie zdjąc ale sie nikomu nie chciało …..powodzenia życze w odzyskaniu teraz pełnowartosciowych kostek , większosc pewnie ma poutrącane rogi i nadaje sie jedynie na gróz …..

    • Myśliciel czy tam Myśliwy...

      A suchy beton zwany podbudową układa się na folii aby nie ciągnął od ziemi wilgoci… a no i nie nanosi się na ułożone kostki monotleneku diwodoru, aby suchy beton przestał być suchy…