Radny podejrzewa zmowę w ustalaniu cen paliw. -„Doją” nas ze wszystkich stron

Jak twierdzi jeden z zamojskich radnych, ceny paliw w tym mieście są najwyższe w regionie. Liczy, że odpowiednie instytucje zajmą się tym problemem.

W ostatnim czasie radny Rafał Zwolak z Zamojskiej Koalicji Obywatelskiej zaczął porównywać ceny paliw na stacjach w Zamościu oraz na tych zlokalizowanych w Lublinie czy też w innych miejscowościach. Zwrócił uwagę, że kierowcy z Zamościa muszą najwięcej płacić za tankowanie. Jak tłumaczy, w tej sprawie otrzymywał też wiele zgłoszeń od mieszkańców i postanowił zająć się tą sprawą.

– Jesteśmy biednym regionem, pracujemy jak wszyscy a zarabiamy najmniej w kraju. Jesteśmy najbardziej wyzyskiwani, coraz częściej „doją” nas ze wszystkich stron. Nie może być tak, że na tych samych stacjach płacimy za paliwo najwięcej w regionie – wyjaśnia Rafał Zwolak.

Jako radny nie ma instrumentów, aby wiele zrobić w tej sprawie, ale postanowił powalczyć. W pierwszej kolejności zawiadomił o fakcie Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Zamościu oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jako najlepszy do zobrazowania przykład Rafał Zwolak podaje koncern Orlen. Jak pisze, ceny na tych stacjach ma porównywać już od kilku miesięcy. Za olej napędowy, benzynę oraz gaz LPG kierowcy w Zamościu muszą płacić od kilkunastu do kilkudziesięciu groszy więcej niż np. w Krasnymstawie czy Lublinie.

Radny oczekuje, że instytucje te zajmą się wyjaśnieniem, dlaczego mieszkańcy Zamościa muszą najwięcej płacić za paliwo w całym regionie.

(fot. Rafał Zwolak)

Zobacz również

51 komentarzy

  1. W Kraśniku to wygląda na zmowę cen. Bo na orlenie i shellu są tak samo wysokie ceny. A po za tym różnica między wszystkimi stacjami to gora 2 gr. Gdzie np. W Annopolu ta cena jest już o 10gr. niższa

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew