690 680 960

Policjanci obserwowali z drona okolice przejść dla pieszych. Za przewinienia były mandaty (wideo)

Policjanci na terenie Chełma przeprowadzili działania z użyciem policyjnego drona. Mundurowi ujawnili wykroczenia związanie głównie z nieustąpieniem pierwszeństwa pieszemu i jazdy rowerem po przejściu dla pieszych.

47 komentarzy

 1. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

  Proszę o częstsze dobieranie się do kieszeni świętych krów, może zaczną myśleć…

 2. Ale wstyd. Szosówką po chodniku.

  • To ten legendarny rowerzysta, który gdy ma do wyboru wygodną drogę rowerową to jedzie środkiem pasa drogi z zakazem ruchu rowerami.

 3. 1. Ile było wszystkich (i jakich) wykroczeń?
  2. Ile rowerzystów rozstało ukaranych za jazdę rowerem po chodniku?
  3. Ile nieprawidłowych zachowań dopuścili się rowerzyści na Przejazdach Rowerowych?
  4. Co to jest za ustrojstwo drogowe, w którym z drogi rowerowej czy ciągu pieszo-rowerowego nie można zjechać rowerem w zamierzonym kierunku? Gdzie tak jest, że jadąc samochodem czy motocyklem trzeba wychodzić z auto i je gdzieś przeprowadzać?

 4. Dlaczego Policjanci ustawili się akurat tam, gdzie nie ma Przejazdu rowerowego? To tak jakby ustawić się na popsutym skrzyżowaniu (na którym zawsze pali się czerwone) i wlepiać mandaty za przejazd na czerwonym.

 5. Był płacz u pedalarzy 🤣

 6. Popaprany ten kraj.

  • Zgadza się. Porypani ludzie.
   Najlepszym przykładem jest to, że ktoś (dorosły człowiek z Prawem Jazdy) kto jeździ rowerem po chodniku, kibicuje mandatowaniu dzieci, które przejeżdżają rowerem po PdP.

 7. Jednego nie rozumiem. Za przejazd rowerem po PdP jest mandat, ale za wjazd samochodem po PdP na chodnik, mandatu nie ma
  Ktoś może mi to wyjaśnić?

 8. Naruszenie zakazu jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych
  art. 86b § 1 pkt 5 KW w zw. z art. 26 ust. 3 pkt 3 PRD
  Kwota mandatu: 1500/[3000] zł
  Punkty: 8

  • Dlaczego tak nie mają rowerzyści?

   • Jak to nie mają?
    Przecież ten przepis dotyczy wszystkich pojazdów.
    Jest właśnie całkiem odwrotnie. O mandatach za jazdę rowerem po chodniku czy PdP rowerem się słyszy. Ale o tym, by ktoś dostał mandat za jazdę samochodem po chodniku jeszcze nie słyszałem.

 9. Ulica Choiny w Lublinie w godzinach porannych w stronę centrum miasta . Są trzy przejścia w tym jedno ze światłami . Na pozostałych dwóch , co dugie auto wyprzedza na przejściach poprzedzający pojazd . Przy współpracy z dronem , kolejka po mandat sięgała by setki metrów .

  • Tu chodzi o pokazanie, że rowerzyści nie przestrzegają przepisów.

   • I choćby 100 kierowców wyprzedziło na tym PdP, a 1000 kierowało z telefonem z ręku to na zdjęciu będziesz mieć jednego rowerzystę jadącego PdP z telefon w ręku. Szkoda, że takiego nie było, bo by trafił na „okładkę”

   • Bo rowerzyści to ludzie. Tacy sami, a bardzo często ci sami, co piesi i kierowcy (uwaga! w samochodach jeżdżą ludzie!). A rasa ludzka mają to do siebie, że nie przestrzega wielu przepisów, zwłaszcza wtedy, gdy nie jednostka nie odczuwa lęku przed konsekwencjami takiego czynu. Dlatego przepisy łamią i kierowcy, i rowerzyści, i piesi. W tej akcji wzięto pod uwagę akurat ich. I co, spisek antyrowerowy, Franiu?

 10. Bo obecne przepisy w dużej mierze są tak konstruowane aby były jak największe wpływy do budżetu. Komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo kierowców, rowerzystów jak i pieszych jest tu na drugim planie.

Kursy walut

 • USD 4.0199zł -0.01%
 • GBP 5.0597zł -0.12%
 • EUR 4.3334zł -0.11%
 • CHF 4.6027zł 0.1%

Polub nas