Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wyrzuciła śmieci przez okno…pod jadący radiowóz. Kierujący z sądowym zakazem, pojazd bez badań technicznych

Pasażerka volkswagena w trakcie jazdy wyrzuciła przez okno śmieci wprost pod jadący z tyłu…radiowóz. Dzielnicowy zatrzymał pojazd do kontroli. 36-latka otrzymała 500 zł mandatu za zaśmiecanie. Jak się okazało kierowca auta posiada sądowy zakaz kierowania. Ponadto w volkswagenie skończyły się badania techniczne.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek rano. Dzielnicowy kraśnickiej komendy wyruszył oznakowanym radiowozem w rejon gminy Kraśnik, na terenie której pełni służbę. Przed nim jechał pojazd osobowy marki Volkswagen. Nagle pasażerka wyrzuciła śmieci przez otwartą szybę na drogę.

– W związku z popełnionym wykroczeniem, policjant zatrzymał pojazd do kontroli. 36-latka z gminy Trzydnik Duży przyznała się do złego zachowania i przyjęła mandat na kwotę 500 złotych za zaśmiecanie. Jednak to nie wszystko, bo w trakcie dalszych czynności okazało się, że 62-letni kierowca ma zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo volkswagen nie posiadał ważnych badań technicznych, więc został zatrzymany dowód rejestracyjny za pokwitowaniem. 62-latek z gminy Trzydnik Duży odpowie teraz za złamanie sądowego zakazu – informuje aspirant Paweł Cieliczko z kraśnickiej Policji.

Co ciekawe w tej całej historii i zarazem zaskakujące, w pojeździe znajdował się pasażer, który posiadał prawo jazdy. W związku z powyższym, jemu został przekazany pojazd.

20 komentarzy

  1. Genów nie oszukasz, jak kacapy szli na Berlin to dłubali co było a potem takie chwasty robią kolejne chwasty i mamy to co mamy…

  2. I teraz nie będzie już jeździł? Czy za rogiem znów wsiądzie za kierownicę? Może przydałoby by się coś innego robić niż łapać i ciągle zabraniać tym samym osobom jeździć. Mandaty to sobie mogą płacić. Jak legalnie nie pracujesz to mandatami możesz się podcierac, bo i tak nikt ich nie ściągnie.

Dodaj komentarz