Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci obserwowali z drona okolice przejść dla pieszych. Za przewinienia były mandaty (wideo)

Policjanci na terenie Chełma przeprowadzili działania z użyciem policyjnego drona. Mundurowi ujawnili wykroczenia związanie głównie z nieustąpieniem pierwszeństwa pieszemu i jazdy rowerem po przejściu dla pieszych.

W minioną środę w Chełmie policjanci przeprowadzili działania kontrole na ulicach miasta z wykorzystaniem drona. Mundurowi skupili swoją uwagę m.in. na rejony przejść dla pieszych i tam obserwowali zachowania użytkowników drogi.

Kamera urządzenia obsługiwanego przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie rejestrowała zachowania kierujących, rowerzystów i pieszych. W chwili zauważenia przez operatora wykroczenia, przedmiotowa informacja natychmiast przekazywana była do patroli drogówki, które zatrzymywały kierujących do kontroli.

W czasie działań dron zarejestrował kilkanaście wykroczeń w rejonie przejść dla pieszych. Główne przewinienia to nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu i jazda rowerem po przejściu dla pieszych.

Policjanci obserwowali z drona okolice przejść dla pieszych. Za przewinienia były mandaty (wideo)

Policjanci obserwowali z drona okolice przejść dla pieszych. Za przewinienia były mandaty (wideo)

(fot. wideo Policja Chełm)

47 komentarzy

 1. Franiu, ustawili się tam, bo tam rowerzyści mogą dopuścić się wykroczenia! Gdzie mieli się ustawić z dronem – na prostej ścieżce rowerowej? A dlaczego policyjne drony skupiają się na kierowcach samochodów w okolicy skrzyżowań, w terenie zabudowanym, albo w pobliżu PdP? Bo tam może dojść do naruszeń przepisów! Nie dochodzi do nich na środku pola z kukurydzą, ale właśnie tam, gdzie różni uczestnicy ruchu drogowego mogą mieć sytuacje stykowe…

 2. To auto na przejściu… Kierowca tak wyhamował czy po prostu zatrzymał się w korku??? Został ukarany za nieprawidłowe zatrzymanie czy nieustąpienie pieszym???
  Bo z większości bocznych uliczek, aby wyjechać trzeba częściowo zatrzymać się na PdP. Jak nadejdzie pieszy to policja będzie karać jak za brak ustąpienia pierwszeństwa???

  • To dobrze, że tam nie ma przejazdu kolejowego, bo kierowcy musieli by się zatrzymywać na torach.

   • Widzę, że trzeba ci wytłumaczyć, a więc jeszcze raz:
    Czy wyjeżdżając z bocznej uliczki, gdzie jesteśmy zmuszeni częściowo zająć przejście dla pieszych, policja będzie karała kierowców za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym???

   • Nie pierdziel żeś ładny.

 3. Szkoda że nie cenzuruje się tych bzdur w komentarzach

  • Chcesz cenzury, bo nie za bardzo wiesz co napisać. Chciałbyś ponarzekać na rowerzystów, że nie przestrzegają przepisów, ale sam jeździsz rowerem po chodnikach i przejściach dla pieszych.
   Faktycznie, można mieć w takiej sytuacji bul tego z tyłu.

   • Bul, bul, bul.
    Skoro jeździć możemy jak nam się podoba (rowerem po chodniku, wyprzedzając na PdP, przekraczając prędkość), to piszmy też tak każdemu wygodniej.

 4. Z tego co wiedzę to DDR po obu stronach połączone PdP, gdzie tu sens i logika?

  • To nie jest DdR. To jest CPR. Czyli coś co nie nadaje się ani do jazdy rowerem, i strach też tym iść. Tym bardziej np. z dziećmi, albo z dziećmi na rowerkach.

   • Ale już mniejsza o przydatność tego do jazdy rowerem.
    To co widzimy na zdjęciu to tak jakby połączyć dwie drogi torami kolejowymi. Żeby dostać się z jednej na drugą, należy wtoczyć samochód na wagon-lawetę, przepchać do drogi po drugiej stronie. Tam zjechać i kontynuować jazdę tamtą drogą.
    Nie prawda, że proste?

    • Trudne faktycznie, dla ograniczonego głąba rzeczywiście zejście z roweru przed przejściem może być problemem. Może się takiemu głąbowi wydawać że zejście z lekkiego roweru i wpychanie na lawetę ciężkiego samochodu, to właściwie dwie tożsame, wymgające tego samego wysiłku czynności.

 5. Ciekawe, czy gdyby policjanci obserwowali skrzyżowanie z sygnalizacją, to czy mandatowaliby za nie zatrzymanie się przy zielonej strzałce.

 6. Sezon rowerowy po woli się kończy.
  Rowerzyści zamieniają rowery na samochody.
  I jakie wykroczenia wtedy będzie rejestrował dron?
  Jaki ma sens używanie drona do nałożenia mandatu za przejazd po PdP? Z poziomu ulicy „zwykły” policjant nie jest w stanie zauważyć takiego wykroczenia?

 7. Jestem pod wrażeniem akcji Policji. Naprawdę. Żeby tak dobrać miejsce to trzeba się postarać.
  Ciągi pieszo rowerowe po obu stronach i nie połączone przejazdem rowerowym.
  Do tego:
  1. Brak sygnalizacji, więc brak przejeżdżania na wczesnym czerwonym.
  2. Brak parkujących pojazdów w rejonie skrzyżowania. Bo by trzeba mandataować/odholować.
  3. Brak znaku STOP na skrzyżowaniu. 50-95% (w zależności od skrzyżowania) kierujących nie zatrzymuje się przy znakach STOPu.
  4. Brak zielonej strzałki na skrzyżowaniu. 95-99% kierujących nie zatrzymuje się przy zielonej strząłce.
  5. Skrzyżowanie/PdP po którym auta nie wjeżdżają na chodnik.

  Gdyby to było każde inne skrzyżowanie to policjantom skończyły by się bloczki mandatowe. A tak ukarali kilka dzieci na rowerach i można ogłosić sukces po udanej akcji.

  • Czy dostałeś już obstrukcji po napisaniu 20 komentarzy? Ja jestem pod wrażeniem kogoś kto produkuje komentarze bez sensu. Dajesz Franiu kolejne 20 wpisów nic nie wnoszących hahahahahahaha

 8. Wcale nie, pracuje ciężko bardzo dobrze zarabiam, mamy dwa nowe samochody ale w większości jeżdżę rowerem.
  Moimi komentarzami chce sprowadzić Was na dobrą drogę
  Po to ta duża ilość komentarzy by się Wam wywaliło.
  Jesteście bardzo oporni na wiedzę.