Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Z policyjnej interwencji prosto za kraty (zdjęcia)

29-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym. Mężczyzna, który poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności, wpadł w ręce mundurowych podczas interwencji pod jednym z bloków na terenie miasta.

Przed weekendem bialscy mundurowi otrzymali zgłoszenie dotyczące grupy głośno zachowujących się i najprawdopodobniej spożywających alkohol osób. Do zdarzenia doszło na jednym z bialskich osiedli. Na miejscu mundurowi zastali grupę osób, wśród których znajdował się 29-latek.

– W trakcie prowadzonych czynności policjanci potwierdzili, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Ten jednak chciał uniknąć odpowiedzialności próbując uciekać z miejsca interwencji. Szarpał i znieważał interweniujących policjantów. Dodatkowo obecny z nim 19-latek również zaczął szarpać mundurowych usiłując pomóc kompanowi w ucieczce. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. W chwili zatrzymania znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Urządzenie wykazało w organizmie 29-latka ponad promil alkoholu, natomiast w przypadku 19-latka było to powyżej 2 promili alkoholu – relacjonuje nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Mężczyźni podejrzani o znieważenie funkcjonariuszy i naruszenie ich nietykalności usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

– 29-latek trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące w związku z przestępstwem narkotykowym oraz przestępstwem przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji – dodaje nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Z policyjnej interwencji prosto za kraty (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

Dodaj komentarz