Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Poczuł wewnętrzną potrzebę, aby udusić swoje dziecko. Mniejszy wyrok dla ojca półrocznego Filipa

Nie 2,5 roku a rok spędzi w więzieniu ojciec, który usiłował udusić swojego pięciomiesięcznego synka. Jak się okazało, mężczyzna znajdował się pod wpływem środków odurzających w efekcie dostrzegł u dziecka trzy głowy.

Po raz kolejny sąd zajmował się sprawą bulwersującego zdarzenia, jakie miało miejsce w połowie maja 2017 roku we Włodawie. Jak wynika z akt sprawy, 23-letnia kobieta wracając z łazienki zauważyła swojego partnera nachylonego nad ich 5-miesięcznym synkiem Filipem. Mężczyzna miał zaciśnięte dłonie na szyi dziecka i usiłował je udusić. Przerażona matka zaczęła krzyczeć, co sprawiło, że 25-latek ocknął się i puścił swojego synka. Kobieta zabrała dziecko i uciekła z pokoju, po czym zadzwoniła po policję.

W trakcie przesłuchania Robert Z. tłumaczył, że spoglądając na dziecko dostrzegł, że posiada ono trzy głowy. Wtedy poczuł wewnętrzną potrzebę, że musi zaatakować chłopca. Chwycił go za szyję i zaczął dusić. – Dziwnie widziałem i zachciało mi się to zrobić – wyjaśniał później śledczym. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Zachowywał się jednak dość dziwnie, dlatego też został przetransportowany do szpitala, gdzie została od niego pobrana krew do badań. Wyniki nie pozostawiły żadnych wątpliwości. Mieszkaniec Włodawy znajdował się pod wpływem środków odurzających.

Po przeprowadzonej przez biegłych lekarzy obserwacji psychiatrycznej orzekli oni, że mężczyzna w trakcie popełniania przestępstwa był poczytalny i może odpowiadać przed sądem. Podczas rozprawy zapewniał, że nie chciał skrzywdzić swojego synka. W połowie ub. roku sąd orzekł, że Robert Z. jest winien zarzucanego mu czynu i skazał go na 2,5 roku pozbawienia wolności. Sprawa trafiła jednak do ponownego rozpatrzenia z uwagi na nowe okoliczności, jakie nie zostały przedstawione w poprzednim postępowaniu. Jak się okazało, miały one wpływ na decyzję sędziego, który uznał, że Robert Z. spędzi w więzieniu 12 miesięcy. Wyrok jest prawomocny.

(fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne)

20 komentarzy

  1. A jakież to okoliczności wypłynęły? Może warto byłoby wskazać, pisząc ten tekst? Tak to jest kpina nie artykuł.

  2. Trzy głowy! Przecież to wbrew naturze, no nie? Każdy wie, że Mały Sam ma tylko dwie głowy i nigdy nie miał więcej.

  3. Przekalkulował, że 500+ jednak nie pokryje kosztów wychowania.

  4. Śmiech na sali, brawo Polska!

  5. Impotentom i pedzioim jak zwykle zazdrość o 500+ odbyt ściska.

    • Ludziom dzieci szkoda bo tylko menel albo ćpun zdecyduje się robić dziecko za 500 zł. Dorosły człowiek wie że musi pracować aby utrzymać dziecko. Mietku nierobie

  6. Promocja w sądzie.

  7. Kopnij psa w podogonie to więcej dostaniesz . Bez kitu promocja w sądzie

  8. Nie wiadomo co cpał, takie ” objawienia” to lsd, grzyby albo heroina ewentualnie są jeszcze tzw klony czyli środki psychotropowe ale one działają tak albo z alkoholem albo po dużym przedawkowania są jeszcze tzw acodiny na kaszel. Tutaj nie podano jakie środki ale fakt faktem jak się ma dziecko to powinno się zmienić myślenie automatycznie nie ważne co się robiło wcześniej no ale głupota nie zna granic jak dla mnie wyrok za mały ale to jego sumienie i za kratami na pewno będzie go zjadać albo się ogarnie albo wyjdzie gorszy zależy z kim będzie siedział

Z kraju

Polityka i społeczeństwo