Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Gruzini napadli w Lublinie na klienta kantoru. Policjanci zatrzymali ostatniego z podejrzanych

Policjanci z Lublina zatrzymali ostatniego ze sprawców rozboju na kliencie kantoru. Ich łupem padło blisko 160 000 złotych. Napastnicy wybili szybę w samochodzie pokrzywdzonego, a następnie przemocą zabrali torbę z pieniędzmi. Wszyscy sprawcy zostali tymczasowo aresztowani.

Napad miał miejsce w sierpniu 2023 roku na terenie dzielnicy Czuby. Jak wynika z ustaleń w śledztwie, sprawcy dokładnie przygotowali się do popełnienia przestępstwa.

– Prowadzili obserwację i śledzili wytypowanego mężczyznę. Następnie na jednym z parkingów w dzielnicy Czuby zrealizowali swój plan. Po tym jak pokrzywdzony zatrzymał się podbiegli do auta i wybili szyby. Następnie przemocą odebrali torbę z zawartością pieniędzy w różnych walutach, dokumenty oraz telefon. Łączne straty oszacowano na blisko 160 000 złotych – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Sprawą zajęli się kryminalni z KMP w Lublinie. Mundurowi wspólnie z policjantami z „mienia” oraz kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji już po kilku dniach ustalili 3 sprawców. Do zatrzymania doszło w jednym z hoteli w Warszawie. Mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju i zostali tymczasowo aresztowani.

– Policjanci mieli jednak świadomość, że to nie koniec sprawy. Do zatrzymania pozostał jeszcze jeden groźny przestępca. Dlatego pomimo upływu czasu cały czas prowadzone były poszukiwania. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Warszawy pod koniec ubiegłego tygodnia. 40-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe, gdzie usłyszał zarzuty. Następnie na wniosek policjantów i prokuratora trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

Sprawcom grozi do 12 lat więzienia.

11 komentarzy

 1. To w Polce jest jeszcze Policja? I działa? Myślałem, że jedyną ich aktywnością to akcje w internecie i rozdawania odblasków dzieciom. I pouczanie, żeby nie ubierać się na ciemno.

  • Dziadek Józek ze Slamsowa

   Policjanci, tak jak lekarze, też się specjalizują. Jedni robią to, inni tamto.
   Jednym zdaniem: są specjaliści od rozdawania dzieciom odblasków, inni „zabezpieczają” różnych ludzi i przedmioty, a inni zwyczajnie pałują.

  • Ogarnij się trochę… W większości robią dobrą robotę o której się nie dowiesz bo wtedy smacznie śpisz. To, że czegos nie ma na wp pl nie znaczy, że tego nie ma…

 2. Gruzini popełniają najwięcej przestępstw a tu plany, żeby policjantów rekrutować wśród mniejszości narodowych. To już lepiej zacznijcie brać Polaków, co kiedyś mieli wyroki a żyją normalnie czy tych z kategorią D, zawsze to lepiej niż gruzin czy ukr. Rolnicy będą protestować przeciw żywności z Ukrainy a nasz rząd wyślę policję żeby ich pałować i tam też będą ukraińcy.

  • To fakt, Gruzini to największy odserek przestępców wśród obcokrajowców w Polsce. Ale dlatego jakaś nieduża liczba Gruzinów przydałaby się w Policji. Kundel wilka nie upoluje, tutaj musi być drugi wilk. Do rozpracowywania dużych grup przestępczych bardzo często „wykorzystywano” policjantów którzy wywodzą się z tych samych środowisk co bandyci.

 3. Gruzini do Gruzji.

 4. powinni się teraz za rowerzystów wziąć normalnie plaga tępić tych Franusiów chodników i PDP

  • Jednego „chodnikowca” ktoś już rano wyłączył z wyścigu po PDP na Tysiąclecia (nitka w stronę Felina, przed Młynem Krauzego – to „fajne” przejście dla pieszych przed wiaduktem w stronę Mełgiewskiej).

 5. Kolorowa koalicja chce ich do policji przyjmować. Bo wakaty są…
  Wpuśćmy ich , a potem sprawdzi się kim są. Od czego mamy służby… Co może pójść nie tak?

  • Chciałbym żeby to było śmieszne, ale niestety. Próbuj dalej, kiedyś może się uda 🙂

 6. Kartvelo kheli khmals ikar

Dodaj komentarz