Pasażer Bolta podczas wysiadania z pojazdu doprowadził do kolizji. Mężczyzna został zatrzymany

W minioną niedzielę na jednej z ulic w centrum Lublina doszło do nietypowego zdarzenia drogowego. Pasażer Bolta wysiadając z toyoty, uderzył drzwiami w nadjeżdżającego volkswagena.

25 komentarzy

 1. I że niby co mu zrobią,zapłaci Rumun?

 2. Chyba nigdzie w cywilizowanym świecie nie zamyka się ludzi za takie rzeczy…….

  • Wszędzie w cywilizowanym świecie gdy w obcym państwie podczas kontroli policyjnej nie posiadasz dokumentów to jesteś zatrzymany do wyjaśnienia.

   • No chyba że w UK, gdzie od wojny nie ma dowodów osobistych. Ale i tak jest to rasizm ze strony policji, powinni sami zapłacić za to lusterko, biali samcy jedni!

 3. A to przypadkiem auto Bolta nie powinno mieć ubezpieczenia? Przecież odszkodowanie idzie z OC auta a ewentualny zwrot powinien się domagać kierowca Bolta od pasażera na drodze cywilnej. Czegoś tu nie rozumiem.

  • idąc twoim tokiem rozumowania – jeżeli ty dasz po ryju klientowi to odpowiada twój ojciec ? Brawo

  • To, że nie rozumiesz to widać. Po pierwsze nie ma w artykule nic o odszkodowaniu, więc nie wiadomo o czym piszesz. Po drugie tak szkody zostaną pokryte z OC Bolta, ale kierowca Bolta nie będzie się niczego domagał na drodze sądowej bo kierowcy Bolta to nie obchodzi, tylko ubezpieczyciel będzie ściągał koszty naprawy od pasażera jeśli już coś. Tu zachodzi jednak dodatkowy problem, jeżeli pasażerem byłby Polak no problem, ale był to Rumun bez stałego miejsca zamieszkania stąd tymczasowy areszt, żeby nie uciekł, bo szukaj później takiego skoro nawet nie jest obywatelem naszego kraju.

   • Jaki „tymczasowy areszt”? Zjechał tylko na dołek, max 48 godz.

    • Nie przyszło do główki, że można dobrze wykorzystać te 48h na zorganizowanie dłuższego urlopu?

    • areszt tymczasowy «areszt jako środek zapobiegający uchylaniu się od sądu»

     dołek – w powszechnym slangu, TYMCZASOWE ARESZTOWANIE, jednodniowe zatrzymanie do wytrzeźwienia lub wyjaśnienia sprawy.

     Ku woli ścisłości, tak czy inaczej to tymczasowy areszt według słownika PWN znawco. 🙂

   • Marek i Great, wasze mądrości mnie przerażają. Widzę, że obaj nie macie pojęcia o czym piszecie ale staracie się wyjść na inteligentów.
    Marek – Tak działa OC. Nie ma znaczenia czy kierowca czy pasażer przyczynił się do szkody. Odszkodowanie idzie z OC auta a nie konkretnej osoby. Więc pisanie o jakimś ojcu do niczego nie pasuje.
    Great – Może i nie pisze nic o odszkodowaniu ale na logikę (spróbuj czasem pomyśleć) dojdzie do wypłaty takowego. Faktycznie nie z OC kierowcy tylko z OC właściciela auta zostanie wypłacone odszkodowanie. Nie wiadomo przecież czy kierowca swoim czy wynajętym od partnera autem jeździ. Ale na pewno ubezpieczyciel nie będzie niczego dochodził od pasażera. To właśnie ubezpieczyciela guzik obchodzi kto spowodował szkodę. Po to auto jest ubezpieczone. Żaden ubezpieczyciel nie będzie ganiał jakiegoś człowieka po sądach jak ma osobę która opłaca OC. A jeśli kierowca nie chce mieć zwyżki OC itp. to sam musi domagać się zwrotu od pasażera na rzecz ubezpieczyciela. Przeczytaj dokładnie swoją umowę OC bo nawet nie wiesz co podpisałeś (jeśli masz jakieś auto na siebie ubezpieczone).

 4. od kiedy to pasażer odpowiada za takie zdarzenie??? to kierowca ma obowiązek wysadzić pasażera w bezpiecznym miejscu

  • Skąd wiesz, że w ogóle wysadzał pasażera jasnowidzu. Ty pewnie dogadujesz się z pijanymi Rumunami bez problemów, ale nie każdy ma takie umiejętności w CV. 🙂

  • Jak miał go wysadzić? Widziałeś tą sytuacje?
   No ja podejrzewam, że nie kazał mu wyskakiwać na środku drogi tylko gdzieś przy chodniku a że zamiast wysiąść prawą strona na chodnik wysiadł może lewą od strony drogi to co miał zrobić kierowca? Za nie zapięcie pasów pasażerowie też są karani mandatem, nie tylko kierowca jakbyś nie wiedział. To, że pasażer jełop to trudno aby kierujący pojazdem miał ponosić za niego wszelkie konsekwencje.

   • Im więcej czytam twoich wywodów tym bardziej uważam, że mało wiesz a dużo piszesz.
    Owszem pasażer płaci za siebie jeśli chodzi o pasy. Ale jeśli chodzi o szkody na innych pojazdach to nie ma znaczenia kto się do tego przyczynił. Odpowiada właściciel auta nawet jak nim nie jechał (Oczywiście mowa o wypłacie odszkodowania a nie odpowiedzialności karnej). On opłaca OC i z jego OC są wypłacane ewentualne odszkodowania. I potem też on musi się sądzić z osobą która doprowadziła do szkody, na drodze prawa cywilnego.

 5. A może by tak który złotówka pomyślał i zabierał i wysadzał pasażerów w bezpiecznym miejscu. Czasem to co robią przechodzi ludzkie pojęcie. Zatrzymuja gdzie się da nie patrząc na przepisy, a potem lament. Nic dziwnego, że jak był pijany i mógł walnąć drzwiami w inny samochód to to zrobił. Nic w tym nienormalnego. Pijani mają to do siebie.

 6. miasto spotkań kultur- wspólny mianownik to wóda

 7. Czyli” obco krajowcy wożą obcokrajowców….”w NASZYM kraju…i cierpią niewinni….patologia….

 8. dawniej w taksówkach drzwi z lewej strony były blokowane ze względu bezpieczeństwa. A swoją drogą kierowca powinien ostrzec pasażera przed niebezpieczeństwem, chyba że Rumuna wiózł Ukrainiec a tam kultura na jezdni jest kierowana prawem silniejszego.

 9. No to przecież Czytelnik napisałem to właśnie…😊patologia rodzi patologie …

 10. Nic mu nie zrobią. Nieumyślne działanie.
  Zatrzymali tylko dlatego ze Rumun i bezdomny.
  To dopiero informacja.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja