690 680 960

Od kilku dni leżał w mieszkaniu na podłodze i wołał o pomoc

Dzięki reakcji policjanta udało się dotrzeć do mężczyzny, który od kilku dni leżał w mieszkaniu na podłodze. 57-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie gminy Kraśnik. Znajdował się tam wycieńczony, leżący na podłodze 57-latek z niepełnosprawnością.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna, co najmniej kilka dni leżał na podłodze swojego mieszkania wołając o pomoc i nie miał siły się podnieść. Mężczyźnie pomógł dzielnicowy z kraśnickiej komendy sierżant sztabowy Sebastian Janicki, który w miniony wtorek w ramach obchodu, poszedł odwiedzić 57-latka z niepełnosprawnością zamieszkującego samotnie. Zaniepokoił go fakt, że mimo wielokrotnego wołania nikt nie wychodzi z mieszkania mimo uchylonych drzwi wejściowych.

Policjant postanowił sprawdzić, co się dzieje. Kiedy zbliżał się do mieszkania w pewnym momencie usłyszał słabe i niewyraźne odgłosy przypominające wołanie o pomoc. Kiedy wszedł do środka, na podłodze zobaczył leżącego wycieńczonego 57-latka, który miał problemy z oddychaniem i mówieniem.

Dzięki czujności policjanta, z wykształcenia ratownika medycznego, 57-latkowi została udzielona pomoc medyczna i trafił on do szpitala, gdzie obecnie przebywa w ciężkim stanie.

(fot. lublin112.pl)

19 komentarzy

 1. Kraśnik i okolice to ścisły katolicyzm więc sobie trochę poleżał w imię dobroci sąsiedzkiej🤣

 2. Ale znieczulica!! Gdzie byli sąsiedzi??

 3. Sąsiedzi to by go zauważyli jakby nosił kolorowe ubrania ,to łomot by chociaż dostał. A schorowany i samotny to u katolików nie wzbudza żadnego zainteresowania. To jest sławny Kraśnik i jego okolice więc tam są inne kryteria.

  • Poczytaj trochę, to nie boli. Wystarczy w google wrzucić frazę „kościół katolicki działalność charytatywna”. Gdyby „kolorowi” choć w 10% pomagali tak jak katolicy i organizacje kościelne… Szkoda, że tylko gęby macie wielkie do obrażania i do opluwania pierwsi jesteście.

   • chodzi ci o caritas co 80-90% datków przeznacza na własną działalność…?
    bo tak wyczytałem… w gościu piątkowym czy jakoś tak…

   • Serio uważasz, że organizacje katolickie pomagają? Które? Dowody proszę. Natomiast moje dzieci korzystały ze sprzętu zakupionego przez kolorową fundację Owsiaka. Naklejek Caritasu tam nie widziałem 🤨

 4. Pisali komentarze na 112.

 5. To ile dni ono tam leżało>Bo co gazeta to inne info i foto.

 6. Do Lucek,oj niestety schorowany i samotny , nieszczęśliwy,spracowany wzbudza mega zainteresowanie ,ludzie myślą jak by mu dokuczyć i jak prześladować jeszcze , żeby go wykończyć

 7. Tak właśnie jest u mnie w gminie radecznica w powiecie zamojskim,jak ktoś ma znajomości na milicji i w urzędzie gminy ,to może człowieka i dziesięć lat zupełnie bezkarnie prześladować,a dlaczego to robi ,bo mu się nudzi,siedzi całymi dniami w sklepie i pije ,z nudów nie ma co robić

 8. z tego co wiem to on tankował przez tydzień a kumpel z którym tankował odwiedził go dzień wcześniej.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej