Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

O mało nie doprowadził do kolizji, był pijany. Wszystko widziała policjantka wracająca ze służby

57-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna niemal doprowadził do kolizji, gdyż wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie zwrócił uwagi na innych użytkowników drogi. Na szczęście zauważyła go policjantka wracająca ze służby.

W miniony piątek w Strzyżewicach pod Lublinem doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Wracająca ze służby policjantka z komisariatu w Bełżycach zauważyła, że kierowca marki Renault wyjeżdżając z drogi podporządkowanej niemal doprowadził do kolizji z innym pojazdem.

Sytuacja była bardzo niebezpieczna, ale na szczęście kierowca w ostatniej chwili zatrzymał swój samochód. Zachowanie mężczyzny nasunęło podejrzenie, że kierowca renaulta mógł być pijany. Funkcjonariuszka razem z innym kierowcą podeszli do kierowcy i okazało się, że był on nietrzeźwy. Mężczyzna miał problemy z mową i utrzymaniem równowagi.

Na miejsce wezwano umundurowany patrol, który przebadał kierowcę alkomatem. Urządzenie wykazało, że miał on blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat. Wkrótce postępowanie 57-latka na drodze oceni sąd.

(fot. Policja Lublin)

5 komentarzy

 1. I głupi , i pijak ,

 2. „kierowca w ostatniej chwili zatrzymał swój samochód” – zakrzywienie czasoprzestrzeni? przecież 1500kg nie zatrzyma się w miejscu

  Kierowanie po pijaku to jest (i tym zajmie się sąd). Ale za nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu jeszcze mandat się należy.

 3. tak tak, te kary w Polsce takie straszne….
  a potem czytamy: „mimo 4 aktywnych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi, nietrzeźwy mężczyzna potrącił śmiertelnie na przejściu dla pieszych…….”

 4. pirat z bystrzycy

  czy tylko ja odnosze ostatnio wrażenie, że policjanci po służbie robią więcej dobrego dla społeczeństwa niż ci na służbie ?

  • Też se tak pomyślałem ( co każdemu sie może zdarzyć), że największą aktywność mają policjanci po służbie, a w dodatku na spacerze z rodziną (jak ten z Zamościa).

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo