Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nocą podpalono budynek w centrum Lublina. Niebawem mają go rozbierać (zdjęcia)

Ponad godzinę trwała nocna akcja strażaków związana z pożarem przeznaczonego do wyburzenia budynku w Lublinie. Wstępnie ustalono, że przyczyną pojawienia się ognia było najprawdopodobniej podpalenie.

Dym wydobywający się z budynku przy skrzyżowaniu Al. Racławickich i ul. Poniatowskiego w Lublinie został zauważony w środę przed północą. O zdarzeniu powiadomione zostały służby ratunkowe. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak nam wyjaśniał st. kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, strażacy po dojechaniu na miejsce zastali palące się poddasze oraz prowadzące na nie schody. Sytuacja została szybko opanowana. Po ugaszeniu pożaru sprawdzony również został budynek, pod kątem osób poszkodowanych. Nikogo jednak w środku nie było.

Działania strażaków trwały ponad godzinę. Wstępnie ustalono, że przyczyną pojawienia się ognia było najprawdopodobniej podpalenie. Budynek ten przeznaczony jest do rozbiórki w związku z rozpoczynającą się przebudową Al. Racławickich.

(fot. nadesłane – Norbert, Tomasz, Bartłomiej – DZIĘKUJEMY!)

23 komentarze

  1. brawo cenzor

  2. I prawidłowo. Metoda okrutna, to fakt, ale już tych „latających szczurów” wystarczy. Kolejne setki młodych zbędne.

  3. W tym mieście tylko żuki i ich klakierzy pod ochronką, ich nic nie zajara… hulaj dusza!