Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na rondzie z pniakiem znów zderzyły się dwa auta. Na miejscu pracują służby ratunkowe (zdjęcia)

Trzecie w ostatnich dniach zderzenie pojazdów na rondzie 100-lecia KUL w Lublinie. Po raz kolejny jeden z kierowców wjeżdżając na skrzyżowanie nie zauważył licznych czerwonych linii ostrzegających o niebezpiecznym miejscu, jak też znaków nakazujących ustąpienie pierwszeństwa.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 11.00 na rondzie im. 100-lecia KUL w Lublinie. Na skrzyżowaniu al. Solidarności i al. Mazowieckiego zderzyły się dwa samochody osobowe: volkswagen i BMW. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, policja oraz straż pożarna.

Jak nam przekazano, osoba kierująca volkswagenem poruszała się od strony al. Sikorskiego. Wjeżdżając na skrzyżowanie nie ustąpiła jednak pierwszeństwa przejazdu BMW, którego kierowca zjeżdżał z ronda. W wyniku tego doprowadziła do zderzenia obu pojazdów.

Jako pierwsi na pomoc poszkodowanym ruszyli świadkowie, w tym funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei będący poza służbą. Obecnie policjanci ustalają zaś szczegółowe okoliczności zdarzenia. Są duże utrudnienia w ruchu, skrzyżowanie jest częściowo zablokowane.

33 komentarze

 1. Zróbcie tam kamerę – codziennie będzie dobry materiał.

 2. A kiedy w końcu zmienią pierwszeństwo, Dlaczego na wprost nie ma pierwszeństwa jak to jest główny ruch ?

  • Właśnie widać fachowca.
   Na parkingu na Turystycznej pod Leclerkiem też masz główną ulicę na której są skrzyżowania równorzędne.

  • Jaki ruch? Co za imbecyl… jak zrobisz kiedyś prawo jazdy to zrozumiesz… że tacy ludzie mają internet…

 3. Po raz kolejny apeluję tym razem do redakcji Lublin112 o zwrócenie uwagi ślepcom z Zarządu Łat,Mostów i Dziur w tym mieście aby na znakach ustąp pierszeństwa zamontowali żółte światła pulsujące jakich setki na polskich drogach !!
  Czy ktoś musi zginąć aby te matołki bez wyobraźni w końcu za miliony będą montować swiatła ? Jak wystarczy tak mało !!!
  Proszę o interwencję gdyż macie większą siłę przebicia niż taki Git z Tatar.
  Czy też macie wywalone?

Dodaj komentarz