Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańcy otrzymują ponaglenia za nieopłacone rachunki. Te do nich nie dotarły, gdyż brakuje listonosza

Mieszkańcy skarżą się, że od kilku tygodni nie jest do nich dostarczana poczta. W wyniku tego otrzymują już ponaglenia do opłat rachunków, a nawet ostrzeżenia o ryzyku odłączenia prądu czy gazu.

W ostatnim czasie mieszkańcy Starych Bronowic w Lublinie zaczęli otrzymywać telefony z informacją o nieopłaconych rachunkach za media. W niektórych przypadkach były też ostrzeżenia o odcięciu prądu czy gazu. Problem jednak w tym, że owe rachunki do nich nie dotarły. Jak wskazują, wina leży po stronie poczty, która ich po prostu nie dostarczyła.

Jak wskazują przedstawiciele Zarządu Dzielnicy, w całej okolicy od blisko trzech tygodni nie są doręczane zarówno listy, jak też inne przesyłki pocztowe. Spowodowane jest to brakiem listonosza pracującego w tym rejonie. Po tym, kiedy zwolnił się on z pracy, Poczta Polska nie zapewniła na jego miejsce zastępstwa.

Mieszkańcy wskazują, że w większości problem dotyczy osób starszych, które nie są obyte z Internetem, a więc otrzymują rachunki w tradycyjny sposób. Kolejnym problemem mają być ogromne kolejki na poczcie. Jak tłumaczą, kiedy po otrzymaniu wezwań do zapłaty udali się na pocztę, aby wyjaśnić sytuację i odebrać niedostarczone im rachunki, musieli odstać swoje w oczekiwaniu na swoją kolej.

Poczta Polska wyjaśnia, że do tej pory nie otrzymała żadnych skarg na nieterminowe doręczanie przesyłek na obszarze Starych Bronowic. Nie dotarła do niej także żadna interwencja w tej sprawie z Zarządu Dzielnicy. Jednak zapewnia, że sytuacja ta zostanie zweryfikowana.

Z uwagi na fakt, iż jest to już kolejny podobny przypadek na terenie naszego regionu, o jakim nas zaalarmowano, staraliśmy się ustalić, czy istnieje problem z obsadą listonoszy, a jeżeli tak, to jak jest on poważny. Niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze pytania.

(fot. zdj. ilustracyjne/Wikipedia.org/WrS.tm.pl)

34 komentarze

  1. Tatary Bronowice tam już dawno nie ma listonoszy. To samo stanie się z kurierką, już się w zasadzie dzieje głownie przez pulsyksometry

  2. Poczta Polska… Pracodawca jakich mało. Najniższa krajowa, roboty w ch.., a i jeździsz swoim autem za stawkę z km z 2002 r. Gros listonoszy ciągnie L4 ile się da, na ich miejsce zatrudnia się młodych co niewiele potrafią – na zlecenie lub zastępstwo. Kolos na glinianych nogach…