Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wójt Dorohuska rozwiązał protest rolników. Na granicy gorąco, pikietujący zapewniają, że się nie poddadzą

Decyzją wójta gminy Dorohusk, do godziny 18 protestujący przed przejściem granicznym rolnicy mają usunąć blokady i zakończyć swoją akcję. Na miejscu gromadzi się coraz więcej pikietujących.

Wójt gminy Dorohusk podjął decyzję o rozwiązaniu zgromadzenia, które ma miejsce przed przejściem granicznym. Chodzi o trwający od dwóch miesięcy protest rolników na drodze krajowej nr 12. Jak wskazuje Wojciech Sawa, blokada ta stanowi duże utrudnienie zarówno dla mieszkańców, jak też powoduje problemy w funkcjonowaniu firm zlokalizowanych na terenie gminy. Wyjaśnia, iż przed tymi ostatnimi stanęło widmo bankructwa.

Kolejnym powodem takiej decyzji ma być fakt, iż na Podkarpaciu akcje rolników polegające na blokadzie przejść granicznych zostały zakończone. Obecnie trwają one jedynie w Dorohusku i Dołhobyczowie. Wójt zapewnia jednocześnie, że musi dbać o mieszkańców gminy, którzy przez liczne protesty środowisk rolniczych, które prowadzone są w tym miejscu z przerwami od jesieni 2022 roku, muszą zmagać się z wieloma problemami.

Decyzja wójta została dostarczona protestującym rolnikom. Jak wynika z pisma, wydano ją z rygorem natychmiastowym. Uczestników zgromadzenia zobowiązano, aby do godziny 18.00 usunęli wszystkie elementy ustawione tam w ramach akcji, jak też do nieutrudniania ruchu pojazdów ciężarowych na drodze prowadzącej do przejścia granicznego.

Informacja ta wywołała ogromne poruszenie wśród protestujących. Jak zapowiedzieli, nie poddadzą się i nie opuszczą tego miejsca. Wyjaśniają, że w ten sposób niszczony jest ostatni bastion obrony polskiego rolnictwa i stabilności żywieniowej kraju. Obecnie czekają na usunięcie ich siłą, jednak z godziny na godzinę rolników przybywa.

Z kolei Hubert Ojdana, jeden z organizatorów rolniczych protestów wyjaśnia, że dziwnym zbiegiem okoliczności rozwiązywanie zgromadzenia przez wójta gminy Dorohusk zbiegło się wjeżdżaniem do Polski kolejnych składów pociągów z Ukrainy.

26 komentarzy

  1. Wolę jeść kiwi czy banany niż kupować coś od takiego chłopstwa.

  2. Ja wam wójta nie wybierałem słowa rudego 😜😜😜

  3. Chłopy byli głupi i nic się nie zmiena w tym temacie. Nadal głosują na piss więc mają to co mają.

  4. Będziecie rzreć kamienie miastowe trole jak nie będziecie szanować polskiego rolnika …

    • Ukraiński rolnik sprzeda zboże taniej.Wole zboże od Ukraińskich braci i przy okazji wesprzeć ich w obronie Europy.Powinnismy się cieszyć,że chcą nam tak tanio sprzedawać.Nie bądźmy niewdzięczni.

    • Prędzej rolnika cwaniaka, bo w tyłkach wam się poprzewracało. Tylko wy utrzymujecie PIS na arenie politycznej, oni też załatwili was ze zbożem, więc wypad z protestami na Nowogrodzką, albo przed siedzibę komisarza pisowskiego d/s rolnictwa.

  5. Wczoraj psy już warowały w hotelu w Pawłowie, więc wiadomo było, że coś się święci

  6. Pałami i armatkami wodnymi rozegnać to towarzystwo. Spisać zabrać dopłaty i kontrolować do bólu.

Dodaj komentarz