Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin wyróżniony za rozwój płatności bezgotówkowych

Lublin otrzymał wyróżnienie w rankingu „Cashless Cities” na najbardziej „bezgotówkowe miasta w Polsce”. Celem konkursu Local Trends jest promowanie samorządów, dbających o rozwój płatności elektronicznych. W dużej mierze do sukcesu przyczyniło się wdrożenie nowych metod wnoszenia opłaty za bilet w systemie Lubika.

44 komentarze

 1. Biorąc pod uwagę że gotówka to ostoją wolności to takie wyróżnienie nie świadczy dobrze o władza h tego miasta.

 2. Trzeba płakać z tego powodu a nie się cieszyć.

 3. Bardzo dobrze. Koniec przenoszenia bakterii przez pieniądz papierowy. Koniec płacenia pod stołem, „do ręki”. Wszystkie płatności powinny się odbywać elektronicznie

 4. Czyli został wyróżniony za kontrolę na co i ile wydają obywatele…. Pełna inwigilacja i kontrola do tego właśnie zmierza ten świat…
  Jedynym złem na tym świecie są tylko i wyłącznie politycy i ci którzy mają jakikolwiek wpływ na to jak żyjemy… Doprowadzi to w niedługim czasie do ogromnego konfliktu na skalę globalną a w tedy już będzie za późno na jakikolwiek ratunek dla ludzi… I zapamiętajcie jedno!!!! Cierpieć będziemy My zwykli, najzwylkejsi którzy żeby przeżyć tyrają co dzień po to żeby darmozjadów politykom płacić za to żeby oni nam mówili co jest dla nas lepsze!!!!

 5. Ludzie opamiętajcie się. Gotówka to wolność. A jeżeli ktoś mówi w mediach że coś jest dla naszego dobra lub bezpieczeństwa to wiadomo że jest odwrotne.

 6. Do Dylo i Polska Wschodnia.

  Słuszne uwagi . Powoli już nic nie bedziemy posiadali prywatnego . Wszystko na wynajem. Począwszy od mieszkań, samochodów po rowery i hulajnogi . Streaming zastapił nam potrzebe posiadania np. płyt CD czy też winilowyh. Liczne komunikatory pozbawiają nas potrzeby osobistych kontaktów . Zastanawia mnie jedno Co dzisiejsi młodzi ludzie w przyszłości zostawią swoim spadkobiercą . Podejrzewam,że nic. Ponieważ nie będą niczego mieli na własność. Będą niewolnikami we własnym kraju,jeżeli będzie jeszcze ich, w co wątpię.Wielkie korporacje opanują wszystko.Powoli wracają idee komunizmu.Tam też jednostka nie powinna mieć niczego swojego. Wszytko wspólne . Wystarczy tak dla ciekawości przeczytać Manifest Komunistyczny Marksa i Engelsa.

 7. I jak nie docenić poglądów głąbów, dla których wolnością jest stanie w kolejkach aby zapłacić gotówką 🙂
  Za bilet miesięczny, telefon, internet, czynsz, prąd, gaz… i długo by jeszcze wymieniać…
  Kiedyś to nawet jedną złotówkę podatku rocznego PIT można było zapłacić w urzędzie lub poczcie.
  Jak widać komuś bardzo się nudzi i wydaje mu się, że to „wolność” 🙂
  A już trzeba być wielkim i****ą aby uważać, że to kontrola „na co i ile wydają obywatele”.
  Czy płacąc gotówką za wymienione wyżej świadczenia robisz to anonimowo???

  Ciekawe ilu tych „wolnościowców” swoje dochody powiedzmy w pracy dostaje na konto bankowe a ilu w gotówce.
  Przypomnę, że nadal obowiązują przepisy, na podstawie których to pracownik decyduje w jakiem formie chce otrzymywać wypłatę.

  • Łolaboga i internet i komputery i alledrogo zlikwidować bo nas śledzo i telefony i wszystko pck, cpk, pks – płaskoziemie ma się dobrze. Kraśniczanie łączta się, aby lgbt zostawcie aby się można było pedałować do woli.

  • Spróbuj zapłacić za bilet w autobusie MPK gotówką albo nawet kartą autoryzowaną PINem … szczęścia zdrowia …

   • „Automaniak ale ja nie mam z tym problemu.
    Korzystam z płatności zarówno gotówkowych jak i bezgotówkowych.
    Wytłumacz to tym, dla których konto w banku jest zniewoleniem 🙂

 8. Czyżby w rankingu uwzględniono transakcje bezgotówkowe dokonywane przez „menadżerów inwestycyjnych” ze wschodnim akcentem?

 9. Rządy Peło po raz kolejny będą rządami likwidacji: likwidacja gotówki i złotego, likwidacja TVP, likwidacja CPK, likwidacja Turowa i wszystkich elektrowni węglowych, likwidacja hodowli zwierząt…

  • To była jedyna pozycja ich programu, już thebill warkocz mówiła że trzeba wszystko zlikwidować, pck, cpk i lgbt. Smutne jest to że 20% ludków dało się oszwabić 10ciu % złodziei

 10. Czym tu się szczycić? To świadczy o ciemnocie, a nie o postępie.

Dodaj komentarz