Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

Warsztaty dla kobiet „O godności kobiety słów ważnych kilka…”

W sobotę, 18 maja, o godz. 10:30 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” – Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego przy ul. Józefa Bema 1/5 w Lublinie odbędą się warsztaty dla kobiet. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Lublin
2024-05-18, 10:30

Warsztaty odbędą się pod hasłem: „O godności kobiety słów ważnych kilka… ” … odnalezionych w nauczaniu Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Wydarzenie poprowadzi Agata Głażewska, polonistka, współautorka książki pt. „Piękna dziewczyna”, realizująca warsztaty i rekolekcje na terenie całej Polski.

W programie:
Cz. I
Wspólne spotkania w Lublinie w łączności on-line z oddziałami, w których odbywały się Warsztaty dla kobiet na terenie Polski:
– krótkie podsumowanie odbytych spotkań,
– refleksje,
– prelekcja Agaty wprowadzająca do warsztatów,
12: 30 – 12:50 – przerwa kawowa
Cz. II – Wspólne rozważania:
„Czyńcie sobie ziemię poddaną” – Nakaz skierowany do obojga- o rolach kobiety i mężczyzny. Przypomnimy i omówimy piękną rolę Kobiety Chrześcijańskiej w zderzeniu z koncepcją neo-pogańską (jakże koncepcją współczesną);
Zagrożenia dla godności kobiety we współczesnym świecie – wskazane już dekady temu przez Prymasa, dziś aktualne i przybierające na sile;
Jak zagrożenia postrzegamy i czy mamy ich świadomość;
Jak przeciwdziałać zagrożeniom nie tracąc wrażliwości i kobiecości. Przypomnimy przykłady pięknych kobiet, delikatnych, dzielnych, wiernych, wrażliwość.

Przewidziane są prace w grupach nad wspólnym rozważaniem tematów spotkania, a niewątpliwie pomogą w tym słowa Prymasa Wyszyńskiego, które zostaną przekazane uczestniczkom w formie cytatów.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem mailowym: [email protected] lub pod nr telefonu: 783 981 823

Dodaj komentarz