690 680 960

Kradł w nocy maliny. Tłumaczył, że nie wie, dlaczego znalazł się na plantacji (zdjęcia)

Właściciel plantacji malin na gorącym uczynki zatrzymał złodzieja tych owoców. Sprawca nie zdążył za wiele ich nazbierać, a policjantom tłumaczył, że nie wiedział, dlaczego znalazł się na cudzym polu.

W miniony czwartek przed godziną 23 w Moniakach w powiecie kraśnickim, w trakcie prac polowych, 41-letni właściciel plantacji malin, zauważył w oddali między rzędami niespodziewanego gościa. Spłoszony wizytą właściciela mężczyzna wsiadł szybko do hondy i ruszył do ucieczki.

Właściciel plantacji ruszył w pościg i po chwili ciągnikiem zajechał mężczyźnie drogę i na miejsce wezwał policjantów. Jak się okazało, mężczyzna w hondzie miał załadowanych kilkadziesiąt pustych łubianek, których jeszcze nie zdążył napełnić. Desperat wysiadł z hondy, rozsypał maliny z jednej łubianki, które zdążył uzbierać, po czym zaczął ze złości deptać owoce.

Kiedy na miejsce przyjechał patrol, 59-latek próbował tłumaczyć się, że w zasadzie jechał hondą po paliwo. Dlaczego znalazł się na plantacji malin i zrywał je do łubianki, to już sam nie wie. w końcu mężczyzna przyznał się do usiłowania kradzieży i poddał dobrowolnie karze grzywny oraz obowiązkowi naprawienia szkody.

Kradł w nocy maliny. Tłumaczył, że nie wie, dlaczego znalazł się na plantacji (zdjęcia)

Kradł w nocy maliny. Tłumaczył, że nie wie, dlaczego znalazł się na plantacji (zdjęcia)

(fot. Policja Kraśnik)

19 komentarzy

 1. I tak pewnie całe życie kradł co mu pod rękę „podeszło”. A w niedzielę pierwsze ławki. Tfu.

 2. Dobry rwacz Jak miał zamiar te wszystkie łubianki po ciemku napełnić
  Chyba że pomoc byla w następnych rzędach a on sam wziął winę na siebie
  Ja bym najpierw palce połamał a później dzwonił po stróżów

 3. Panienka z Lublina

  Niska szkodliwość, nic typowi nie zrobią

  • dlatego wymiar sprawiedliwości nie działa, ja bym nie dzwonił po psy, stłukłbym chama i niech sam dzwoni że dostał wpie… bo kradł

 4. Ojtam, ojtam. Zbierał na paliwo.

 5. Za coś takiego powinna być sprawa w sądzie – zamiar ukradzenia kilkudziesięciu łubianek to coś więcej niż kradzież kilograma malin. Cała Polska z tektury, taki złodziej za tydzień okradnie tyle malin że w d… można sobie wsadzić tę grzywnę.

 6. Śmiechu warte

Kursy walut

 • USD 4.3501zł 0.07%
 • GBP 5.3803zł 0%
 • EUR 4.6529zł 0.15%
 • CHF 4.8483zł -0.05%

Polub nas