Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dzień Zdrowia w szpitalu przy ul. Jaczewskiego. Na wszystkich chętnych czekały bezpłatne porady lekarskie (zdjęcia)

W piątek w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Nr 4 przy ul. Jaczewskiego w Lublinie odbyła się jubileuszowa edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

W ramach jubileuszowej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, w piątek w holu budynku Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie udzielane były bezpłatne porady lekarskie. Na wszystkich zainteresowanych czekali specjaliści z Klinicznego Oddziału Reumatologii, Układowych Chorób Tkanki Łącznej i Chorób Wewnętrznych USK Nr 4 oraz Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji USK Nr 4. Osoby z cukrzycą mogły skorzystać z przygotowanego dla nich stoiska. Edukację w zakresie profilaktyki i leczenia tej choroby prowadziła pielęgniarka diabetologiczna. Chętni mogli też skorzystać z możliwości edukacji w zakresie nadwagi i otyłości oraz dwóch programów osobistych pomp insulinowych.

Akcja pod nazwą „Dzień Zdrowia”, stanowiła także możliwość zapoznania się z programami profilaktycznymi realizowanymi w w tej placówce, a dokładnie programem Badań Przesiewowych Raka Jelita Grubego i programem Profilaktyki Raka Płuca dla wieloletnich palaczy. Całość stanowiła też podsumowanie aktywności szpitala w kontekście pozyskiwania środków unijnych na profilaktykę i inwestycje. Dokładnie, wydarzenie miało za zadanie pokazać korzyści płynące z unijnych dotacji i osiągnięcia grantobiorców.

Szpital przy ul. Jaczewskiego jest bowiem beneficjentem Funduszy Europejskich, który w ciągu 20 lat pozyskał ponad 150 mln zł środków na projekty o łącznej wartości 215 mln zł. Dzięki nim, placówka stale się zmienia podnosząc jakość oferowanych usług. Przeprowadzono m.in. modernizację Kliniki Neurochirurgii, wyposażono blok operacyjny, utworzono Centrum Urazowe w województwie lubelskim, doposażono nowy budynek Bloku Operacyjnego, zakupiono wyposażenie dla OIT i sal wybudzeń, utworzono pierwszą salę hybrydową na potrzeby Centrum Urazowego, zakupiono specjalistyczne sprzęty na potrzeby pacjentów onkologicznych, przebudowano i doposażono infrastrukturę szpitala na potrzeby Kliniki Kardiochirurgii i Kardiologii i wykonano szereg innych inwestycji.

Działania przełożyły się na konkretne efekty: zwiększyły dostępność do wysokospecjalistycznych i nowoczesnych świadczeń medycznych, podniosły jakość świadczonych usług, skróciły czas oczekiwania na świadczenia jak też podniosły standard leczenia i poziom obsługi pacjentów.

5 komentarzy

  1. Tekturowe POśmiewisko

    W Warszawie protest przeciwko brukselskiej ideologii, a w Siemianowicach Śląskich ogromny pożar na składowisku substancji niebezpiecznych. Tymczasem Niemcy nie zabierają z Polski tysięcy ton nielegalnych odpadów. Może się wypalą i będzie zielony ład

  2. Niech nie organizują takich wielkich akcji tylko wezmą się za organizację pracy w tej placówce PSK4 bo pacjenci na SOR są traktowani jak zło konieczne – bez jakiejkolwiek empatii i zaopiekowania . Spędza się tam w wyniku triażu po 10 godzin zanim łaskawie pojawi się jakiś p. doktor. Z bólu można zejść . Znam to z własnego doświadczenia / nie po raz pierwszy / gdzie w dniu wolnym sobota siedziałem tam od godz. 9 -19 zanim łaskawie uzyskałem pomoc. Granda !!!!!!!!!!! Gdzie są tam przestrzegane prawa pacjenta .

  3. A dla osób z zapaleniem płuc remdisivir, respirator i przebadana i bezpieczna szczepionka :))

Dodaj komentarz