Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Do Janowa Lubelskiego będzie można dojechać pociągiem. PKP przymierza się do zaprojektowania linii

Od kilku lat mowa jest o budowie nowego szlaku kolejowego, który z Szastarki przez Janów Lubelski pobiegnie do Biłgoraja. Na początek zaprojektowana zostanie część do Janowa Lubelskiego.

19 komentarzy

 1. To do Kraśnika Fabrycznego bedą tory kłaść? Te same co wcześniej zwinęli?

 2. Zamiast budować konwencjonalną kolej powinniśmy postawić na gęstą sieć linii tramwajowych w okolicach Lublina jako lubelska kolej aglomeracyjna. W centrum miasta tramwaje powinny poruszać się tunelami jak to jest np. w Antwerpii czy Hanowerze. Moje propozycje linii: z Lublina do Puław przez Jastków, Garbów, Kurów i Końskowolę, z Lublina przez Świdnik i Mełgiew do Łęcznej oraz Piask i Żółkiewki, z Lublina do Bychawy, Z Lublina do Opola Lubelskiego przez Bełżyce i Poniatową.

 3. A nie lepiej reaktywować furmanki na żelaznych kołach?
  Ekologiczne i nieskomplikowane
  Atomu nie trzeba

 4. A co w tym dziwnego? Nowy wał czy tam ład.

 5. włodek wyjdzie z ciupy to wam zbuduje – razem z chyżym rójem i sławusiem

  • Tylko najpierw muszą spłacić dług po pissiorkach.

   • te długi to jeszcze następne pokolenia będą spłacać

   • Jaki Rudolf taki elektorat jego fałszywe bara.. pokazał Rudolf jak zachował się wobec swojego zwolennika .Nie wie co nawet mówi ryży kłamcą.

 6. POkradli a teraz trzeba od nowa budować jak w przypadku Kraśnika. Za łobuzów to całą trasę lublin Rozwadów chcieli likwidować bo nieekonomiczna a teraz patrzą i nie wierzą. Nasz Region bardzo wiele zyskał w ostatnich czasach i mam nadzieję że inni to też widzą.

  • A skąd takie informacje o likwidacji? Chyba że piss chciał likwidować, bo to już za czasów rządów PO przygotowano remonty Lk7, LK30 i LK68… Nadmienię że to za rządów Piss sprzedano fabrykę łożysk w krasniku i zwinięto linię którą teraz chcą odbudowywać…

 7. Redaktorze! Nie można było jakiej mapki dołączyć do artykułu i pisać jakoś składniej?

  • Nie można. Mapy są tak ściśle tajne, że nawet pomysłodawcy i projektanci o nich nie wiedzą.
   To właśnie to studium ma na celu opracowanie przebiegu linii i naniesieniu je na mapy. Później będą konsultacje, protesty, odwołania, odwołania od odwołań i koniec końców, linia nie powstanie. Nagle okaże się, że będzie przebiegała przez działki jakiegoś ważnego pana i nie będzie miał dojazdu do wychodka pod lasem. Będzie tak samo jak z wiaduktem w Miłocinie: komuś się nie spodobało, że będzie musiał nadłożyć parę metrów żeby gdziekolwiek dojechać a teraz wszyscy muszą grzecznie czekać pod szlabanem.

 8. Kiedy pierwszy protest ? ?

 9. najpierw powołają prezesa i spółkę , obsadzą swoich , pensyjki kolesie dojnej zmiany , Sasin będzie kierował po latach nic z tego nie wyjdzie następnie obarczą Tuska i może Putina winą za swe niepowodzenia , znany scenariusz jak w telenoweli TVP wiadomości ….

 10. Ciekawe komu potrzebne połączenie kolejowe Janów – Biłgoraj . Odległość ok. 35 km , wystarczająca liczba busów . Nikt z Biłgoraja nie będzie jeździł naokoło do Lublina pociągiem , obecnie czas jazdy busem to niewiele ponad 1,5 godziny ( odległość to nie 106 a niecałe 90 km ) .