Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Służby Celno-Skarbowej z Białej Podlaskiej ujawnili i zabezpieczyli nielegalne papierosy o wartości 1,5 mln zł. Czynności w sprawie były realizowane pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie.
Funkcjonariusze WITD, podczas rutynowej kontroli stanu technicznego białoruskiej ciężarówki, ujawnili nadmiernie zużyte tarcze hamulcowe. Eksploatacja pojazdu w tym stanie technicznym to świadome narażanie zdrowia i życia innych użytkowników drogi.
Nawet 12000 złotych kary pieniężnej grozi przewoźnikowi, którego kierowca manipulował wskazaniami tachografu. Co więcej, kierowca może trafić do więzienia, gdyż taka manipulacja, to również ingerencja w prawidłowość funkcjonowania licznika drogi, zagrożona karą pozbawienia wolności do lat pięciu.
Brakiem elementarnej wiedzy wykazał się kierowca autobusu skontrolowany na przejściu granicznym w Terespolu. Wprawdzie wkładał wykresówki do tachografu, lecz robił to odwrotnie. W efekcie nie rejestrował swojego czasu pracy.
Kierowca ciężarówki przewożącej koparkę wjechał do tunelu. Ramię maszyny uszkodziło obiekt, który jeszcze nie został oddany do użytku.
To miała być rutynowa kontrola ciężarówki. Okazało się, że przewozi ona odpady niebezpieczne. Do tego poruszała się w zupełnie innym kierunku, niż było to ujęte w dokumentach.
Strażacy, którzy przyjechali do pożaru otrzymali informację, iż w środku może znajdować się jedna osoba. W trakcie przeszukiwania budynku natrafili na zwłoki kobiety.
Bialscy policjanci zatrzymali 27-latka, który posiadał amfetaminę. Mężczyzna decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Po pościgu bialscy policjanci zatrzymali 46-latka kierującego audi. Mężczyzna miał w organizmie 2,5 promila, a co więcej nie posiadał uprawnień do kierowania, zaś pojazd nie był ubezpieczony.
Wczoraj w miejscowości Pościsze doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca BMW stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wypadł z drogi i zdemolował ogrodzenie posesji. Mężczyzna trafił do szpitala.
Bialscy policjanci zatrzymali 20-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do podajnika z papierosami. By otworzyć urządzenie sprawca wykorzystał skradziony wcześniej kluczyk.
Wczoraj po południu na drodze krajowej nr 2 doszło do zderzenia pojazdu osobowego z ciężarówką. Do szpitala trafiła jedna osoba.
Dwa pojazdy zderzyły się na drodze krajowej nr 2. Obecnie na miejscu pracują służby ratunkowe. Trasa jest całkowicie zablokowana.
Właściciel hodowli danieli zarzuca myśliwym, iż nie dopilnowali jednego z psów wykorzystywanych do polowania. Łowczy odpierają zarzuty wskazując, iż w ogrodzeniu była dziura. Sprawę badają policjanci.
Bialscy policjanci zatrzymali sprawcę włamania do kiosku. Mężczyzna nie zdążył uciec z łupem, wpadł na gorącym uczynku. Wkrótce 39-latek stanie przed sądem.