Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Oszustwo przy zakupie niemal 20 ton nektarynek. Przedsiębiorca stracił ponad 100 tys. złotych

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo podczas zakupu 20 ton nektarynek. Sąd wobec 35-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Bialscy policjanci ustalili, że pod koniec ubiegłego roku jeden z przedsiębiorców działających na terenie powiatu stracił ponad 100 tys. złotych podczas zakupu nektarynek. Z informacji wynikało, że nieznane osoby działające rzekomo w imieniu jednej z katowickich firm zakupiły od pokrzywdzonego niemal 20 ton nektarynek odbierając towar. Jednak do chwili obecnej nie uregulowały powstałych należności.

Pokrzywdzony przekazał informacje mundurowym dotyczące tego zdarzenia. Jak się okazało, do transakcji doszło na początku września. Przyznał, że mężczyźni kontaktowali się z nim po transakcji twierdząc, że część towaru jest zepsuta, a oni chcą negocjować kwotę zakupu. Niestety do chwili obecnej nie opłacili wystawionej faktury.

Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o udział w sprawie. Okazało się, że jest to 35-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna został zatrzymany na terenie województwa lubuskiego. Przed weekendem 35-latek został doprowadzony do Prokuratury, gdzie usłyszał zarzut.

Bialski sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. 35-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę za podobne przestępstwo. Oszustwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

(fot. Policja Biała Podlaska\pixabay.com)

6 komentarzy

  1. zwykły cwaniaczek, niech pognije trochę w więźniu.

  2. Tacy właśnie są za po

  3. Dwa miesiące temu straciłem 28700 $ na Pex forex na plan inwestycyjny, ale zostałem oszukany.
    Zostałem wprowadzony do JOLLYINVESTIGATORS .com i skontaktowałem się z nimi po obejrzeniu ich opinii. Wszczęto śledztwo, na dłuższą metę odzyskałem pieniądze. Podziękowania dla WESOŁYCH BADACZY. Jeśli przechodzisz przez to samo, nigdy nie powinieneś tracić nadziei, możesz je wypróbować

  4. Polski Ład w natarciu

  5. Baju ,baju .Niech policja sprawdzi czy on miał te 20 ton nektarynek i czym ten bezdomny je zabrał ha ,ha .Bądzmy poważni ,to jakieś machloje