Amstaff atakował ludzi na ulicy. Pies rzucił się na 15-latka

W piątek wieczorem na jednej z ulic Białej Podlaskiej doszło do ataku psa na przechodniów. Poszkodowany został m.in. 15-latek oraz mężczyzna, który chciał pomóc odgonić amstaffa atakującego małego psa.

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem na ul. Zygmunta Starego w Białej Podlaskiej. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zaatakowaniu przez psa rasy amstaff 15-latka. O zdarzeniu mundurowi zostali zaalarmowani przez rodziców dziecka.

Funkcjonariusze ustalili personalia właściciela zwierzęcia i zastali go w domu. Jak się okazało mężczyzna tłumaczył, że brał kąpiel i zwierzę samo wybiegło przed blok. Właściciel psa miał dokumenty potwierdzające szczepienia.

Jak informuje serwis bp24.pl amstaff zaatakował również małego psa, którego właściciel prowadził na smyczy. Mężczyzna chciał ratować swojego pupila i został pogryziony, co więcej świadek, który próbował mu pomóc z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Policjanci informują, że właściciel amstaffa może usłyszeć zarzuty karne. W sprawie tej cały czas trwają czynności, niezbędne jest przesłuchanie wszystkich osób biorących udział w piątkowych wydarzeniach.

Portal bp24.pl dotarł do mieszkanki, która przekazała informację, że sprawa agresywnego psa była już zgłaszana do straży miejskiej, jednak do chwili obecnej nic z tą sprawą nie zostało zrobione.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

21 komentarzy

 1. Zakazać psów w bloku.

 2. Pamiętam jak za dziecka jeździłem na wieś. Raz kogut próbował mnie atakować i zobaczył to dziadek. W niedzielę był pyszny rosół… 😉

 3. Zarzuty jeszcze dla straży wiejskiej

 4. Trzeba by najpierw sprawdzić aktualne badania właściciela takiego psa…

 5. Przez te psy to tylko gówna na chodniku trzeba co chwilę omijać

 6. czy 4 amstafy to już hodowla? czy na takie stadko trzeba miec pozwolenia?prosze o odp jeśli ktos zorientowany

  • Nie wiem jak w przypadku psów, ale „pani” Prezes ROD Miłek (Nałęczowska), uznała, że dokarmianie dziko żyjących na ogródkach działkowych, kotów to hodowla i specjalną „dyrektywą” skierowaną do mnie i innych dokarmiających te zwierzęta, definitywnie i ostatecznie (jak w Milionerach) zakazała empatii do kotów i ich dokarmiania.

   • Przepraszam, zapomniałem dodać: Co my, działkowcy, olewamy ciepłym moczem

    • Nawet taka szycha, jak prezes ROD (której polecam zapoznanie się z art. 21 Ustawy o Ochronie Zwierząt) nie może zabronić komukolwiek dokarmiania kotów wolno żyjących, szczególnie gdy pogoda robi się brutalna. A tę dyrektywę proponuję przesłać do jakiejś organizacji zajmującej się ochroną zwierząt, to może wtedy Pani Prezes zrozumie to i owo.

   • Do posiadania hodowli wystarczy mieć jednego psa. Natomiast do posiadania amstafa, ani nawet 10, nie są potrzebne żadne pozwolenia.

    • takie koty to jest gat inwazyjny w naszej szerokości, ja tam wole rodzime wróbelki i sikorki oraz inne ptactwo i to bym dokarmiał nawet cały rok
     a taki kot zjada moje kochane ptaszki a feee

 7. Trzeba toto uśpić.
  A psa oddać na obserwację i jak będzie rokował tak źle jak właściciel, to też to samo zrobić.

  • Ależ ten pies, jak wszystkie inne amstafy, bardzo lubi psy i koty. Obrona kociaka, to jak zabranie dziecku loda. Normalna obserwacja nic nie da, bo to bardzo przyjacielskie pieski i jedynie przy próbie odebrania przysmaku, okazują swoją dezaprobatę. Gdyby nie potężny zgniot szczęki, nie byłoby problemu.

  • Raczej ciebie trzeba uśpić, gie wiesz o tych psach i sie wypowiadasz mam amstafa od 12 lat nikogo nie pogryzł, kwestia wychowania, jeżeli ktos nie ma czasu aby poświecić go psu to nie powinien go mieć, nie kazmy zwierzat za nasze bledy

 8. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka

 9. Do uśpienia. A co by było gdyby to bydle zaatakowało 5-8 letnie dziecko? Lub młodsze? Strach pomyśleć.

 10. A co z ustawą o bestiach?

 11. W tym wypadku zgodzę się z Kubą, dokładnie tak samo sobie pomyślałem .

 12. Pies nie prowokowany, nie zaatakuje.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online