Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Aktywiści zorganizowali spacer po Starym Gaju. Walczą o ochronę tego ważnego dla miasta obszaru leśnego (zdjęcia)

W niedzielę 24 stycznia grupa osób sprzeciwiających się wycince drzew w lesie Stary Gaj wzięła udział z spacerze po tym cennym przyrodniczo terenie. Spacerowicze odwiedzili planowany zespół przyrodniczo-krajobrazowy „Lipowa Dolina” w południowej części lasu, a także miejsce ostatniego zrębu zlokalizowane przy granicy rezerwatu „Stasin”.

15 komentarzy

 1. Mamy najniższy poziom dwutlenku węgla w całej historii klimatu naszej planety. Co oni wymyślają.

  • A to dobre, bo w ostatnich tygodniach Lublin był w TOP 5 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie. Stężenie cząsteczek PM 2,5 wynosiło 1752 proc. normy. Faktycznie, mamy wszystko idealnie! W TVPis na pasku tak napisali?

  • 1. Skoro, w całej historii planety, to teraz jakieś parametry są rekordowo wysokie, bądź rekordowo niskie, to z bardzo dużym prawdopodobieństwem można podejrzewać, że jest to wynik działalności człowieka. Najczęściej i najogólniej mówiąc, to najlepiej jest, jeżeli występują wartości: typowe, „normalne”, średnie, bo skoro coś jest max czy min. to znaczy, że równowaga czegoś została zaburzona.
   2. Co się stało z węglem, ropą naftową, innymi paliwa spalanymi od kilkuset lat? Lasy z tego wyrosły? Lasów jest coraz mniej na ziemi. Wiec gdzie jest ten węgiel z paliw kopalnych?

 2. Deweloperzy precz od lasów.

 3. Prezydent metropolii był?

  • Po co, jak Jarek ze swoja świtą już szykują kolejne reformy, które to maja oddać lasy pod KRUS. Wszystko będzie dobrze, oni przecież wiedzą co robią…

 4. Dla mnie zieloni to oszołomy, ale akurat tutaj POPIERAM !!!!

  • Co popierasz? Na zdjęciach widzę jak depczą nasadzenia. Po takich miejscach nie wolno spacerować! Wystające ze śniegu gałązki w równych odstępach są bezbronne, nawet wobec ekoludków.

 5. Nie ma pały na tych oszołomów???. Lać po plerach

 6. Ale Warszawy i rzeki ścieków to już nie widzą? Tam to są ślepi jak krety.

 7. 4osoby na krzyż! terroryzuje znakomita wiekszosc spoleczenstwa! bo im cos wydaje i robia wielki szum! a moze ktos za tym stoi? ktos finansuje? a rospuda a scieki do wisły – jakos cisza bo to jest pro-ekologiczne???

 8. a nie było dredziaży z tęczowymi flagami ?

 9. PiSlicja podobno też była i spisywała.
  A przecież po lasach i parkach to można i bez maseczki pomykać.

 10. Niech sobie tam pospacerują lub pobiegają przy silnym wietrze. Spadnie takiemu stara gałązka lub stary konar na głowę, to pierwsi polecą po odszkodowanie. Mądrością nie grzeszą, skoro wlezli w młodnik z transparentami.

Wiadomości z info112