Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Akcja służb ratunkowych na Zalewie Zemborzyckim. Poszukiwano osoby, pod którą miał załamać się lód (zdjęcia)

Po zamarzniętym zalewie spacerowały osoby. Później słychać było krzyki. Świadkowie zaalarmowali służby ratunkowe. Podejrzewano bowiem, iż pod kimś załamał się lód.

W czwartek około godziny 21:20 służby ratunkowe zostały zaalarmowane, że na Zalewie Zemborzyckim pod kimś najprawdopodobniej załamał się lód. Informację taką zgłosiła spacerująca w pobliżu zapory kobieta.

Jak wyjaśniała, w pewnym momencie usłyszała krzyki. Dochodziły one od strony Zalewu. Wcześniej po zamarzniętym zbiorniku spacerowały osoby. Podejrzewając najgorsze od razu zadzwoniła na numer alarmowy.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Do tego również specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego z Komendy Miejskiej PSP.

Ratownicy sprawdzili teren, skąd dochodziły krzyki. Przekazano nam, że nigdzie nie natrafiono na załamany lód, co by mogło wskazywać, iż ktoś wpadł do wody i potrzebuje pomocy. Działania ratowników dobiegają właśnie końca.

24 komentarze

  1. Kaśka (spod samego Jaśka)

    Przyznam, że i ja bym wrzeszczała jakby mnie Jasiek gołą du…ą na lód bęcnął.

  2. Najbardziej z tej fałszywki zadowolenie strażacy, pospacerować w nocy po lodzie w towarzystwie 20-30 kolegów to rzadkość.
    A w dodatku wziąć za to pieniądze…

  3. Weź siedź i osiem godzin w karty graj nuda.

Dodaj komentarz

Z kraju